تماس :026916906250219169362509126108515

سئو کلاه‌سیاه

5 روش برای بهتر شناختن سئو کلاه‌سیاه

 

سئو کلاه‌سیاه یکی از تکنیک های سئو سایت می باشد. این تکنیک از سئو، برای دور زدن  الگوریتم های گوگل می باشد. زمانی از سئو کلاه‌سیاه استفاده م یشود که بخواهند در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه را بگیرند. درگذشته یکی از تکنیک های ارتقا برای سایت بود اما به مرور زمان ربات های موتور جستجوگر گوگل آنها را شناسایی کرده و برای مبارزه با این تکنیک ها راه حل دارد.

 

سئو کلاه‌سیاه
سئو کلاه‌سیاه

 

سئو کلاه‌سیاه چیست؟

ترفند سئو کلاه‌سیاه زمانی اجرا می شود که مدیران سایت بخواهند، هنگام جستجو کردن درگوگل، سایت خود را به سرعت بالا بیاید؛ این کار با مجموعه تکنیک هایی انجام می‌شود که به آن تکنیک کلاه سیاه می گویند.

بطور کلی این تکنیک برای فریب دادن گوگل طراحی شده است. بعضی از کاربران فکر می کنند تکنیک سئو کلاه‌سیاه مربوط به لینک های خارجی می باشد؛ در صورتی که علاوه بر لینک های خارجی برای تولید محتواهای داخل سایت و تکنیکال کاربرد دارد. برخی از فعالیت هایی که برای بررسی سایت انجام میشود،می تواند به تکنیک های کلاه سیاه تبدیل شود، شناخت مرزهای بین سئو کلاه سیاه و کلاه سفید بسیار سخت است.

روش هایی برای بهتر شناختن سئو کلاه‌سیاه

هدف از ساختن سایت و قرار دادن محتوا، جلب رضایت کاربران و مخاطبان هدف می باشد و برای رسیدن سریع تر به نتیجه دخواه، نباید از هدف اصل غافل شویم. هر اقدامی که برخلاف هدف اصلی یعنی جلب رضایت کاربران باشد، مطمئنا سئو کلاه‌سیاه است یا طی مدت زمان کوتاهی تبدیل می شود. از اقداماتی که باعث تغییر رنگ سایت شما از سفید به سیاه می شود:

  • بیش از حد بهینه کردن سایت

بهینه سازی سایت به معنای انجام تکنیک هایی که باعث بهتر شدن سایت برای بالا آمدن از نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر است.

بهینه کردن بیش از حد سایت به نوعی وسواس به حساب می آید. یک تکنیک برای بهبود عملکرد سایت مفید است و باید به طور استاندارد به اجرا کردن این تکنیک بپردازید، اگر بیش از اندازه به این موضوع اهمیت دهید؛ سایت شما به سمت کلاه سیاه شدن می رود.

  • افتادن در دام کلاه سیاه با تولید محتوا

محتوا باید بسیار ارزشمند و مفید باشد تا کاربران با اشتیاق آنها را مطالعه کنند. اگر تمرکز خود را بر روی تولید محتوا بگذاریم ممکن است از مسیر اصلی خارج شویم و در دام کلاه سیاه بیفتیم. گوگل الگوریتمی دارد بنام پاندا که با این الگوریتم قادر است محتواهای کپی شده را تشخیص دهد. ممکن است، جملات کپی نداشته باشید ولی محتواهایی که کاملا شبیه به یکدیگر هستند نیز کپی محسوب می شوند. کافی است با نوشتن محتواهای مشابه، با گوگل خداحافظی کنید.

  • صفحات نتایج گوگل را اسپم کردن

هنگامی که در مورد سئو تحقیق و مقالات مختلفی را مطالعه می‌کنید، حتماً در مورد مقالات سئو کلاه سیاه نیز مقالاتی را خوانده اید. بعضی از افراد سودجو با آموزش ترفندها و تکنیک های سئو کلاه سیاه شما را به دام می اندازند، ولی متوجه این موضوع باشید که با ادامه دادن از ترفندهای سئو کلاه سیاه باعث برکنار شدن از صفحه نتایج جستجومی شوید. بعضی از تکنیک های سئو کلاه سیاه، نتایج جستجوی گوگل را مورد هدف قرار می‌دهند که این موضوع را اسپم کردن می نامند.

تکنیک سئو کلاه‌سیاه
تکنیک سئو کلاه‌سیاه

 

  • لینک سازی بیش از حد

در گذشته لینک سازی بسیار اهمیت داشت و ربات های گوگل نمی توانستند لینک های مخرب را تشخیص دهند، به همین دلیل تمام تلاش سئوکاران ساخت بک لینک از سایت های دیگر بود، ولی امروزه دانش و فهم الگوریتم های موتور جستجوگر افزایش یافته و دیگر لینک سازی بی هدف مورد قبول نیست و باعث افتادن در دام کلاه سیاه میشود

  • سئو منفی

روش ها و تکنیک های کلاه سیاه ممکن است در مدت زمان کوتاهی باعث افزایش رتبه بندی سایت شما شود، ولی اگر در این تکنیک ها و ترفندهای سئو سایت سماجت شود و ممکن است از نتایج جستجوی گوگل حذف شوید. ممکن است بعضی از رقبای کسب و کار شما به جای استفاده از محتوای ارزشمند و مفید در سایت خود سایت شما و محتوای شما را مورد حمله قرار دهند، که به این عملکرد سئو منفی گفته می شود.

رقبای شما می خواهند شما را از جستجوی موتور جستجوگر حذف کنند که این کار نه تنها باعث افت بازدید سایت شما می شود بلکه سایت آنها نیز به رتبه بندی بالایی نخواهد رسید.

برای دریافت خدمات طراحی سایت و یا افزایش رتبه خود در گوگل به بهترین شکل ممکن، همین الان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتوای جدول