بهترین مرکز آموزش رایگان سئو  طراحی سایت وردپرس

بستن ابزار آکاردئون المنتور

				
					
				
			

آموزش حرفه ای وردپرس

امروزه زندگی افراد به سمت اینترنتی شدن پیش می رود و تقریبا اکثر انسان ها در سنین مختلف، کار های خود را در بستر فضای مجازی انجام می دهند. به همین دلیل است که تمامی کسب و کار ها از هر صنفی اقدام به دنبال کردن آموزش طراحی سایت و فعالیت در این زمینه می نمایند.

داشتن وب سایت به شما کمک می کند بتوانید به شکل تخصصی کار کنید. قطعاً کسب و کارتان نیز بسیار معتبر تر خواهد شد. این اقدام می تواند مخاطبین زیادی برای شما به همراه داشته باشد و فروش خدمات و یا کالا را بیشتر کند. به همین جهت اهمیت زیادی دارد که به آموزش طراحی سایت توجه داشته باشید.

آموزش طراحی سایت
آموزش طراحی سایت

اهمیت آموزش طراحی سایت

دیگر کسب و کار به روش سنتی پاسخگو نیست و اگر می خواهید درآمد مناسبی داشته باشید، باید به صورت مجازی نیز اقدام به آموزش طراحی سایت و تولید محتوا در آن کنید. از این طریق شما می توانید وارد بازارهای نوین رقابتی شوید و موقعیت این را خواهید داشت که مخاطبین هدفتان را شناسایی نمایید.

وب سایت فضای امنی دارد و امکانات مختلفی را در اختیارتان قرار می دهد تا بتوانید اطلاعات کامل را برای مشتریان و کاربران، بارگذاری کنید. طراحی سایت شامل مراحل مختلفی می شود و می تواند در پیشرفت شما تأثیر بسزایی داشته باشد.

به ویژه برای کسب و کار هایی که بازار رقابتی داغی دارند، با ترفند های خاصی، می توان رتبه سایت را به بهترین شکل افزایش داد. طراحی سایت آنلاین اگرچه زمان می برد، اما قطعاً می تواند به دیده شدن شما کمک کند.

آموزش طراحی سایت چیست؟

در اصل آموزش طراحی سایت، شامل یادگیری یک فرآیند می شود که طبق آن، یک مرجع اینترنتی مرحله به مرحله شکل می گیرد. معمولاً در فضای یک سایت، به معرفی خدمات، توضیح محصولات و ویژگی ها و سوابق شرکت یا مجموعه خاصی می پردازند. در این فعالیت ها صفحات به شکل لایه سازی شکل می گیرند و بعد با تولید محتوا، طراحی گرافیک، کد نویسی و پیاده سازی سئو، قادر خواهید بود تمامی فعالیت هایتان را به شکل سازمان یافته ای جلو ببرید.

با طراحی سایت رایگان و یا سایت هایی که شامل هزینه می شوند، می توانید با اصناف و کسب و کار هایی که همکارتان هستند، به شکل سازنده ای به رقابت بپردازید. این رقابت در فضای اینترنت شکل می گیرد و تنها با داشتن یک بستر و سایت قوی و به روز، می توانید در بازار دوام بیاورید. برای این کار باید دائما به روز شوید و خودتان را آپدیت نگهدارید.

آموزش طراحی سایت چطور انجام می شود؟

معمولا آموزش طراحی سایت با طی شدن مراحل مختلفی که شامل برنامه نویسی، طراحی، چیدن الگوریتم، استراتژی محتوایی و دیگر موارد پیش می رود. روند انجام کار به این بستگی دارد که شما می خواهید چه نوع سایتی داشته باشید؟ اصولا طراحی آن ها به روش های مختلفی انجام می شود که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم.

 1. طراحی سایت با کد نویسی
 2. طراحی سایت بدون کد نویسی

طراحی سایت با کد نویسی

طراحی سایت حرفه ای با کد نویسی برای مواقعی است که می خواهید یک بستر خیلی کامل طراحی کنید و نیاز به آپشن هایی دارید که در قالب های آماده نیستند. به طور کلی این حیطه نیاز به زمان زیادی دارد و در آن از زبان های برنامه نویسی و کدنویسی حرفه ای استفاده می شود تا صفحات و آپشن های ویژه ای مختص به کار کارفرما ایجاد گردد.

به دلیل هزینه های زیاد و وقت گیر بودن آن ها، معمولا انتخاب بسیاری از افراد گزینه دیگری خواهد بود. با این حال امنیت سایت های کدنویسی شده به دلیل اختصاصی بودن کد ها بسیار بالاتر است و امکان نفوذ به آن و هک کردنش تقریبا به صفر می رسد. به همین علت است که بسیاری از افراد از طراحی سایت حرفه ای استقبال می کنند.

طراحی سایت بدون کد نویسی

زمانی که از طراحی سایت بدون کد نویسی صحبت می کنیم، در اصل منظورمان استفاده از قالب های آماده ای است که ساختن سایت روی آن ها انجام می شود. این قالب ها می توانند از وردپرس، جاوا و دیگر موارد انتخاب شوند. در اصل طراح با توجه به نیاز های کارفرما و چهارچوب هایی که شغل و حیطه کاری اش ایجاب می کند، یکی از آن ها را انتخاب خواهد کرد. طراحی سایت اماده می تواند گزینه خوبی برای صرفه جویی در راه اندازی استارتاپ ها باشد.

 تاریخچه آموزش طراحی سایت چیست؟

آموزش طراحی سایت و راه اندازی آن، سال هاست به یکی از مهم ترین راه های جذب مشتری تبدیل شده است. ابتدا در سال 1991، وب سایت ها شروع به فعالیت کردند. با اینکه روند کار آن ها در گذشته با امروزه تفاوت چشمگیری دارد، اما در نهایت بی شباهت به همدیگر هم نیستند.

امروزه بیشتر از یک میلیارد وب سایت در فضای اینترنت تشکیل شده اند که روز به روز هم به تعداد آن ها افزوده می شود. با وجود اینکه تعداد وب سایت های موجود بسیار زیاد است و عمر برخی به بیشتر از 28 سال نیز می رسد، اما هنوز هم با داشتن استراتژی مناسب، می توانید پیشرفت چشمگیری داشته باشید و در کوتاه مدت ترین زمان ممکن، به نتیجه برسید.

اگر شما هم می خواهید به رقابتی سازنده بپردازید و مشتریان هدف خود را شناسایی کرده و آن ها را جذب کنید، حتما باید یک طراحی سایت 2 زبانه و یا اختصاصی انجام دهید.

چرا باید آموزش طراحی سایت را دنبال کنیم؟

در اصل ساختن و به کار گیری فضای اینترنت برای معرفی کسب و کار، مهم ترین و اصلی ترین هدف طراحی سایت می باشد. ابتدا از این فضا فقط برای مرورگر ها استفاده می شد؛ اما با گذشت زمان، این آپشن برای موبایل ها و دستگاه هایی مانند آیپد و تبلت هم روی کار آمد. امروزه افراد زیادی وقت خود را روی سایت های وب می گذرانند و در این فضا به دنبال وقت گذرانی و خرید هستند.

در واقع وقتی مشتری یا مخاطب شما نیازی داشته باشد، مطالبی را سرچ می کند و اگر شما بتوانید با کیوورد های دقیق بالا بیایید و روی سئو و محتوای خود کار کنید، قادر خواهید بود در صفحات و لینک های اول دیده شوید. این مسئله به شما کمک می کند تا مشتری های هدفی که مستقیما به خدمات یا محصول شما نیاز دارند را به سایتتان جذب کنید.

مرحله بعدی، دریافت خدمات طراحی سایت و سئو می باشد. طراحی و نوع محتوایی که در سایت شما وجود دارد، بسیار مهم هستند. زمانی که طراحی سایت فروشگاهی و یا خدماتی شما ساختار مناسبی داشته باشد و بتواند نظر مخاطبین و همچنین اعتماد آن ها را جلب کند، یعنی عملکرد موفقیت آمیزی داشته است. به همین جهت، داشتن سایت اهمیت ویژه ای دارد. با این حال باید آن را به روز و جذاب طراحی نمایید.

چرا باید آموزش طراحی سایت را دنبال کنیم؟
چرا باید آموزش طراحی سایت را دنبال کنیم؟

ویژگی های یک آموزش طراحی سایت حرفه ای چیست؟

برای اینکه بتوانید در این زمینه موفق عمل کنید، باید یک طراحی سایت حرفه ای انجام دهید. لازمه این مسئله، چیدمان ظاهری جذاب و کارکرد قوی می باشد. در اصل یک سایت از بخش های مختلفی تشکیل می شود که هریک طی مرحله ای به ساختار کلی آن اضافه می شوند. چیدمان کلی آن باید مخاطب را جذب کند و قالب آن باید به گونه ای باشد که کار با سایت را برای مخاطبین راحت تر کند.

ویژگی های ظاهری طراحی سایت

نماد های ظاهری و آیکون های تصویری، تاثیر ویژه ای در جلب مشتری دارند. عکس ها باید تا حد ممکن مرتبط، باکیفیت و در صورت ممکن اختصاصی باشند. این به مخاطب کمک می کند تا تصور درست و خوبی از شما داشته باشد. علاوه بر عکس، باید به فونت ها، کادربندی، ترکیب رنگ ها و ظاهر کلی آن نیز تاثیر می گذارد.

امنیت طراحی سایت

زمانی که شما برای طراحی سایت اقدام می کنید، در حقیقت می خواهید بستری امن با ویژگی ها و قابلیت های بالا و به روز بسازید. در نتیجه لازم است در مراحل طراحی، تمامی اقدامات را به گونه ای انجام دهید که سرعت سایت را بالا نگهدارند و امنیت خوبی نیز داشته باشند. امنیت و هک نشدن سایت، تاثیر زیادی در ادامه روند کار خواهد داشت.

ویژگی های بهترین آموزش طراحی سایت

شما باید بدانید دقیقا برای بهترین طراحی سایت چه پارامتر هایی لازم دارید؟ گزینه های مختلفی ازجمله زیبایی شناسی، به کار گیری تگ ها و الگوریتم مناسب، بهینه سازی سئو و بسیاری از موارد دیگر، در این زمینه تاثیر گذار هستند. در ادامه به مهم ترین ویژگی های آموزش طراحی سایت اشاره خواهیم کرد.

حتماً شما هم به اهمیت آموزش ۰ تا ۱۰۰ طراحی وب سایت پی برده اید. برای اینکه یک مرجع کامل داشته باشید، باید ابتدا بدانید برای این کار چه معیارهایی را در نظر بگیرید و یک طراحی سایت حرفه ای چه ویژگی هایی دارد. در نتیجه شما می توانید با یادگیری فناوری ها و علوم به روز، در این کار  مهارت کسب کنید و کسب و کارتان را رونق دهید.

 • تولید محتوای حرفه ای
 • جلوه های بصری در آموزش طراحی سایت
 • به کار بردن تصاویر مناسب
 • اهمیت سئو در آموزش طراحی سایت
 • توجه به حجم صفحه اول  در آموزش طراحی سایت
 • آپشن‌ها در طراحی سایت
 • تهیه دامنه های مناسب
 • ارتباط با مخاطبین
 • نیاز مخاطب را شناسایی کنید
 • تامین امنیت در وب‌سایت
 • تناسب در دستگاه‌های مختلف
 • طبقه بندی مناسب صفحات
ویژگی های بهترین آموزش طراحی سایت
ویژگی های بهترین آموزش طراحی سایت

 تولید محتوای حرفه ای

 بعد از آموزش طراحی سایت شما باید بتوانید محتوای یونیک و مناسبی را در صفحات خود منتشر کنید. در اصل محتوای شما باید برای خواننده گیرا باشد و از طرفی جایگاه آن در صفحه اصلی اهمیت ویژه ای دارد. مخاطبین شما باید بتوانند به راحتی به اطلاعاتی که می خواهند دسترسی داشته باشند و  همچنین به راحتی مطالبی که می خواهند را پیدا کنند. این نکته اگرچه یکی از ابتدایی ترین ویژگی های آموزش طراحی سایت به شما می رود، اما می ‌تواند ترافیک و بازدید از سایت شما را به شکل چشم گیری تحت تاثیر قرار دهد.

 زمانی که شما محتوای به روز و خوبی منتشر می کنید، قطعاً مخاطبین هدف شما بیشتر می‌شوند و وب سایت شما را به شکل مداوم دنبال می کنند. در نظر داشته باشید که اطلاعات باید به روز باشند و با توجه به نیاز های مخاطب تهیه شوند. از طرفی باید انواع محتوا های نوشتاری، صوتی، تصویری و ویدئو ها را در طراحی خود مد نظر قرار دهید و در تمامی آن ها فعالیت قابل قبول و ویژه‌ای داشته باشید

جلوه های بصری در آموزش طراحی سایت

 فراموش نکنید که رقبای زیادی در هر صنعت برای افراد مختلف تعریف می شوند. یکی از ویژگی هایی که می تواند طراحی سایت حرفه ای را از نمونه های دیگر جدا کند، داشتن آپشن های تصویری و توجه به چیدمان خواهد بود. در اصل زمانی که کسی سایت را باز کند، ابتدا به چهارچوب ها و قالب ظاهری آن توجه خواهد داشت. همه مخاطبین جلوه های بصری را بررسی می‌کنند و ناخودآگاه به آن اهمیت می دهند.

 زمانی که شما برای آموزش طراحی سایت اقدام می کنید، باید همخوانی رنگ ها و مناسب بودن فونت را بررسی نمایید. همچنین باید از عکس ها و یکدست بودن فونت های سایت اطمینان پیدا کنید و حجم تصاویر را کم نمایید تا جذاب تر به نظر برسد و مخاطب راحت تر بتواند مطالب را دنبال کند. بهتر است از رنگ هایی با کنتراست کمتر و هارمونی متناسب با هم دیگر استفاده کنید. توجه داشته باشید که به کار بردن فونت های مختلف و اندازه های غیرمنطقی و همچنین تصاویر بی کیفی، می تواند نشانه ضعف شما در طراحی سایت باشد.

به کار بردن تصاویر مناسب

 باید از تصاویری با حجم کم، اما کیفیت بالا استفاده کنید تا راحت تر در سایت بارگذاری شوند و برای مخاطبین نیز به نمایش در بیایند. یکی دیگر از مواردی که اهمیت ویژه ای دارد و می‌تواند برند شما را به یک نمونه قدرتمند تبدیل کند، داشتن لوگو در سایت خواهد بود. سعی کنید لوگوی ساده و در عین حال جذابی طراحی نمایید. این مسئله می‌تواند معرفی کننده هویت برند شما باشد. بهتر است نمونه ای کامل  را ارائه کنید.

اگر شما نتوانید گرافیک و جلوه های بصری سایت خود را به شکل جذاب به مخاطب ارائه دهید، ممکن است از سایت شما خارج شود و یا حضور او در سایت بسیار کوتاه باشد. از طرفی عدم دسترسی مناسب به مقالات، قطعاً باعث ریزش بازدید خواهد شد.

اهمیت سئو در آموزش طراحی سایت

 اگر در زمینه طراحی سایت رایگان و یا پولی تحقیق کرده باشید، حتماً درباره سئو نیز شنیده اید. سئو از مهمترین و تاثیرگذارترین نکاتی است که به رشد سایت کمک می کند. در واقع بدون بهینه سازی و استفاده از تکنیک های مربوط به آن، موفقیت شما بسیار طولانی خواهد بود. شما برای فعالیت باید ابتدا زمینه کاری خود را انتخاب کرده و بعد موضوع خاصی را در نظر بگیرید. به روز رسانی های شما و آپدیت کردن اطلاعات و مقالات، اهمیت بالایی دارد و باید یک الگوریتم و بازه های زمانی مشخص برای آن ها اعمال شود.

 سئو شامل کد نویسی، تولید محتوای یونیک و لینک گذاری می شود. شما باید از اشتباهات رایج مانند آپدیت کردن محتوای تکراری و کپی، استفاده از لینک های بی مصرف و به کار بردن کلمات کلیدی بیش از حد و نامربوط خودداری نمایید. این کارها می ‌توانند ضربه های جبران ناپذیری به سایت بزنند و درواقع شامل امتیاز منفی خواهند بود؛ یعنی موتورهای جستجوگر گوگل شما را در صفحات پایین تر نشان می دهند و مخاطبین نمی توانند به مطالب تان دسترسی داشته باشند. یک سئو کار حرفه ای؛ می تواند تمامی این پارامتر ها را به شکل اصولی رعایت کند و رتبه سایت شما را افزایش بدهد.

توجه به حجم  صفحه اول  در آموزش طراحی سایت

 زمانی که برای آموزش طراحی سایت اقدام می کنید، حتما به شما گفته می شود که صفحه اول باید حجم کمی داشته باشد. حقیقت این است که مخاطبین در اینترنت صبر کمی دارند و اگر بین ۳ تا ۵ ثانیه صفحه شما بالا نیاید، از سایت خارج خواهند شد. هر چه مطالب بیشتر شوند، حجم صفحه بالاتر می رود و در نتیجه شما باید بهینه سازی سایت و آپدیت های آن را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که این اتفاق نیفتد و صفحه به سرعت برای مخاطبین در انواع دستگاه ها لود شود.

توجه کنید که اکثر افراد با اینترنت های عادی که سرعت معمولی دارند وارد سایت شما خواهند شد. در نتیجه برای طراحی سایت حرفه ای، باید این نکته را مد نظر قرار دهید و حتماً از تصاویر کم حجم و محتوای یونیک و البته خلاصه استفاده کنید.

آپشن‌ها در طراحی سایت

 زمانی که مخاطب به وب سایت شما مراجعه می کند، باید بتواند به بخش های مختلف آن دسترسی داشته باشد. در حقیقت یک وب سایت زمانی کاملا است که انواع اطلاعات را در دسترس مخاطبان قرار دهد. شما باید امکاناتی مانند تعامل و نظردهی مخاطبین را در آموزش طراحی سایت خود در نظر بگیرید و همچنین تا حد ممکن از گذاشتن آگهی های تبلیغاتی حداقل در میزان های بالا خودداری کنید. بهتر است صفحه دارای بخش بندی مناسب و اطلاعات کافی باشد و همه چیز باید مختصر و جامع طراحی شوند.

تهیه دامنه های مناسب

پیش از اینکه دامنه خود را انتخاب کنید، باید درباره آن اطلاعات کسب نمایید. در اصل دامنه سایت می‌تواند شما را نجات دهد و یا کسب و کارتان را در موقعیت سختی بگذارد. زمانی که می خواهید آدرس یا دامنه خود را فعال نمایید، باید از اسمی استفاده کنید که هم مرتبط با کار و فعالیت شما باشد و هم به راحتی در ذهن ثبت گردد.

 برندینگ از مهمترین مراحل رشد کسب و کار به شمار می‌رود و آدرس دامنه در آن بسیار تأثیرگذار است. سعی داشته باشید مواردی را انتخاب کنید که علاوه بر مرتبط بودن، جذاب و به روز هم باشند و سلیقه های مختلف از آن استقبال کنند. در صورتی که تولیدات و خدمات شما مختص به داخل ایران هستند، بهتر است از دامنه های.ir و اگر مربوط به بازارهای بین المللی است، از.com استفاده نمایید.

تهیه دامنه های مناسب
تهیه دامنه های مناسب

ارتباط با مخاطبین 

فرقی نمی کند آموزش طراحی سایت شما  شامل خدمات می شود و یا قصد دارید محصولی را در آن بفروشید، در هر حال ارتباط با مخاطبین می تواند اعتماد آن ها را جلب نماید و آن ها برند شما را به خاطر خواهند آورد. فرد باید احساس رضایت و اطمینان را از سایت شما دریافت کند، در نتیجه داشتن بسترهایی که آن ها بتوانند با شما تعامل داشته باشند، اهمیت ویژه ای دارد.

باید هنگام آموزش طراحی سایت، امکانات و بخش های متفاوتی را برای آن ها در نظر بگیرید و با پاسخ دادن به سوال هایشان، نظرشان را جلب کنید. گذاشتن نظرسنجی، در نظر گرفتن مزایایی برای ثبت نام در سایت و دیگر موارد، می توانند تاثیر گذار باشند.

شما باید بخشی از طراحی سایت را برای نظرسنجی و همچنین پاسخ به سوالات متداول کاربران باز کنید تا آن ها بتوانند ضمن خواندن سوال ها و جواب های دیگران، نظرات خود را نیز  با دیگر کاربران به اشتراک بگذارند و یا در صورتی که سوال داشتند، بپرسند. سعی کنید پاسخگویی به سوالات را به شکل روزانه انجام دهید و پشتیبانی خوبی برای سایت بگذارید.

 نیاز مخاطب را شناسایی کنید

 ابتدا ببینید برای چه کسی می نویسید و بعد نیازهای مخاطبین خود را بشناسید و به آن ها پاسخ دهید. تولید محتوای شما با توجه به مخاطبین هدف تان انجام شود. به طور مثال اگر در مخاطبین شما کودک و نوجوان باشند، از زبان محاوره و کلمات ساده تری استفاده خواهید کرد؛ اما زمانی که می خواهید یک سایت با مطالب علمی راه‌اندازی کنید، حتماً رویکرد شما در نوشتار متفاوت خواهد بود. نوشتن موضوعات عامیانه و محتوای آموزشی نیز با یکدیگر متفاوت هستند. در نتیجه شما باید تولید محتوا را جدی بگیرید و آن را در بهترین کیفیت به مخاطب عرضه کنید.

 تامین امنیت در وب‌سایت

 آموزش طراحی سایت تنها در زیبایی شناسی و تولید محتوای حرفه ای خلاصه نمی شود؛ بلکه شما باید همواره یک حریم خصوصی برای مشتری خود در نظر بگیرید؛ یعنی باید نظر او را جلب کنید تا به شما اعتماد کند و اطلاعاتش را در اختیارتان بگذارد. در اصل باید مطمئن شود که اطلاعات او مانند آدرس ایمیل و یا شماره تلفن، به شخص دیگری داده نمی شوند. در نتیجه برندینگ در این مسئله به کمک شما می آید و اگر بتوانید نظر مخاطبین خود را جلب کنید، حتما آن ها را به خریدار تبدیل خواهید کرد.

تناسب در دستگاه‌های مختلف

 زمانی که می خواهید آموزش طراحی سایت به شکل حرفه‌ای شروع کنید، حتماً یکی از نکات مهم آن، سازگاری طراحی و قالب های آن با گوشی ها و تبلت خواهد بود؛ یعنی زمانی که افراد می‌خواهند با دستگاه های متفاوت مانند گوشی، تبلت و یا لپ تاپ وارد سایت شوند، اندازه ها و دیگر موارد باید با تمامی آن ها همخوانی داشته باشند. امروزه اکثر سایت ها بر اساس پارامترهایی طراحی می شوند تا بشود آن ها را در موبایل نیز باز کرد؛ زیرا مخاطبین شما در بسیاری از موارد با  دستگاه های گوشی خود وارد سایت می شوند.

طبقه بندی  مناسب صفحات

 داشتن یک طبقه بندی و نقشه مناسب برای چیدن صفحات سایت، اهمیت ویژه ای در آموزش طراحی سایت خواهد داشت؛ یعنی شما باید بدانید که می خواهید مطالب را در چه بخش هایی طبقه بندی کنید و بعد یک ساختار کلی برای آن در نظر بگیرید. سپس می توانید کد نویسی، الگوریتم ها و دیگر جزئیات را به آن اضافه نمایید.

طبقه بندی مناسب صفحات
طبقه بندی مناسب صفحات

چطور آموزش طراحی سایت را شروع کنیم؟

طراحی سایت یعنی هنر ساختن پایگاه های آنلاین که عملکرد عالی در جذب مخاطب دارند. این نه تنها شامل ارائه راه‌های خلاقانه برای انعکاس آنچه یک کسب و کار یا سازمان نیازمند است می شود، بلکه مستلزم در نظر گرفتن نیاز ها و توجه مستقیم به خواسته‌ها مخاطبان هدف است.

طراحان وب در درجه اول مسئول ظاهر، احساس و سبک و سیاق کلی یک وب سایت هستند که شامل همه جزئیات جلوه های بصری ازجمله از رنگ ها و گرافیک های مورد استفاده می شود و حتی طرح و نقشه کلی وب، تایپوگرافی و فونت های به کار رفته نیز اهمیت ویژه ای دارند.

از طرف دیگر، افراد در آموزش طراحی سایت، وظیفه دارند این ایده های خلاقانه را به یک وب سایت کاملاً کاربردی تبدیل کنند. به همین دلیل، باید در طیف گسترده ای از برنامه ها مانند CSS، HTML و JavaScript مهارت پیدا کنند.

مراحل آموزش طراحی سایت

شما ابتدا باید مهارت هایی که می خواهید در آن ها آموزش طراحی سایت را شروع کنید انتخاب نمایید. طراحی گرافیک، دوره های توسعه کد نویسی، ساختن سایت، تولید محتوا، دوره سئو و بسیاری از موارد دیگر، در این زمینه به کار شما می آیند. این علوم با توجه به اینکه می خواهید در چه زمینه ای و با چه میزان درآمدی فعالیت کنید، اهمیت پیدا می کند.

از نظر اصولی، شما مطالب مخالفی را در مورد رنگ، تایپوگرافی، فاصله، اندازه، تصاویر و طراحی سایت کاربردی یاد خواهید گرفت. همچنین در مورد تئوری و نقشه سایت، بهترین الگوها و الگوریتم ها و برخی از ابزارهایی که می توانید برای آسان کردن کار خود استفاده کنید، اطلاعات کسب خواهید کرد.

وقتی صحبت از الگوهای کاربردی طراحی سایت صحبت می کنیم، در مورد عناصری که می‌توانید برای طراحی سایت از آن ها بهره ببرید اشاره می شود. برای هر یک از این الگوها، از مهارت های متفاوتی استفاده می شود و سپس آنچه کارفرما از شما خواسته است را طبق سلیقه و نیاز او طراحی می کنید.

آموزش طراحی سایت آنقدرها هم که به نظر می رسد سخت نیست، اگرچه یادگیری آن به زمان و تلاش نیاز دارد. در این دوره، شما از مراحل اولیه شروع می کنید و بعد مهارت های حرفه ای تر را یاد می گیرید.

 • زبان HTML
 • زبان CSS
 • جاوا اسکریپت
 • دوره PHP
 • برنامه نویسی پایتون
 • آشنایی با جاوا
 • آشنایی با برنامه ها و ابزار های طراحی سایت
 • آشنایی با ویرایشگر های کدنویسی
 • آشنایی با نرم افزار های گرافیکی

آینده طراحی وب

اکنون که اکثر مشاغل مدرن به صورت آنلاین انجام می شوند و بازار رقابتی خوبی در زمینه های مختلف کسب و کار شکل گرفته است، آموزش طراحی سایت اهمیت ویژه ای پیدا می کند. در واقع شما با طراحی سایت و بهینه سازی مداوم آن، می توانید از رقبای خود جلو بزنید و توجه مخاطبین هدف را به خود جلب نمایید. فراموش نکنید که داشتن یک الگوریتم مناسب، می تواند به شما در پیش برد اهدافتان کمک کند. در نتیجه طراحی سایت همواره یکی از مهم ترین حوزه های کاری در کسب و کار های اینترنتی به شمار می رود.

در حقیقت هر صنف و شغل برای اینکه بتواند در بازار رقابتی به فعالیت بپردازد، باید از خدمات طراحی سایت و سئو استفاده کند. از طرفی این صنعت به صورت مداوم در حال تغییر است، بنابراین فقط کسانی که مایل به آپدیت مداوم مهارت های خود هستند، می توانند در این حیطه انتظار موفقیت داشته باشند.

آیا آموزش طراحی سایت برای شما مناسب است؟

اگر شما یک فرد خلاق هستید و به کسب مهارت های تازه و آپدیت کردن خودتان علاقه دارید، آموزش طراحی سایت و حرفه ای شدن در آن، می تواند توجه شما را جلب کند. در این کار شما می توانید هر روز خود را صرف خلاقیت و توسعه مهارت های خود کنید و از این راه به کسب درآمد نیز بپردازید.

شما همچنین به یک ذهن آرام و خلاق برای توجه به جزئیات نیاز پیدا می کنید. باید با قالب ها و ساختار های مختلف آشنایی پیدا نمایید و با کسب تجربه، درصد موفقیت خود را بالاتر ببرید.

علی رغم علایق و علومی که قصد دارید یاد بگیرید، می توانید به مجموعه سئوکار برتر مراجعه نمایید. این مجموعه با سابقه چندین سال همکاری موفق در زمینه آموزش طراحی سایت، طراحی سایت آنلاین و ارائه خدمات سئو و به روز رسانی سایت در زمینه های مختلف، می تواند همه این دوره ها را پوشش دهد. از طرفی در صورتی که می خواهید کسب و کارتان را گسترش دهید، این مجموعه با داشتن همکاری های موفق و رعایت به روز الگوریتم ها، می تواند شما را به صفحه اول و حتی لینک های اول گوگل برساند.

آیا آموزش طراحی سایت برای شما مناسب است؟
آیا آموزش طراحی سایت برای شما مناسب است؟

جمع بندی

آموزش طراحی سایت می تواند یکی از مهارت های بسیار مهم و کاربردی باشد که امروزه توسط افراد مختلفی در سراسر دنیا دنبال می شود. در این راه شما باید دائما مهارت های خود را به روز کنید و علوم مختلف را یاد بگیرید و طبق الگوریتم های جدید پیش بروید. به روز بودن و داشتن استراتژی منظم و همچنین کسب تجربه، می توانند یک ترکیب برنده محسوب شوند و شما را به یک طراح سایت ماهر تبدیل کنند. فراموش نکنید که این زمینه کاری، می تواند بسیار پول ساز باشد.

آموزش سئو از پایه و به صورت اصولی توسط بهترین کارشناسان در شرکت سئوکار برتر انجام می شود. به خصوص که سئو پروسه ای بسیار زمانبر داشته و شدیداً دقیق و حساس است؛ در نتیجه زمانی بازدهی لازم را برایتان خواهد داشت که آن را به طور جامع و از بهترین اساتید این حیطه بیاموزید.

آموزش سئو آموزش سئو

آموزش سئو

آموزش سئو: بسیاری از وب مسترها و حتی سئوکارهای مبتدی به رغم تلاش های فراوان، نتیجه دلخواه خود را از سئو دریافت نمی کنند. این موضوع رفته رفته موجب بیزاری آنها از سئو شده و کار را به جایی می رساند که به غلط تصور می کنند سئو دیگر جواب نمی دهد!

در این صورت باید بگوییم سخت در اشتباه هستید و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو هنوز هم اقدامی بسیار موثر در کسب رتبه و جلب توجه گوگل است. در واقع اگر آموزش سئو را به صورت اصولی دریافت کنید به خوبی برایتان جا می افتد که از فرآیند بهینه سازی موتور جستجو انتظارات نامعقولی نداشته باشید.

مبادا سئو را در حکم یک ابزار جادویی بدانید که با پیاده سازی اصول و تکنیک هایش یک شبه فروشتان از 0 به 100 برسد! اگر کم صبر و حوصله هستید و زود تسلیم می شوید، بدون شک از سئو منفعت چندانی نصیبتان نخواهد شد.

آموزش سئو وردپرس در کرج تهران

شرکت سئوکار برتر آموزش سئو وردپرس در کرج تهران را توسط بهترین اساتید این حوزه ارائه می دهد. با استفاده از دوره های آموزش سئو در کرج تهران می آموزید که سئو کردن یک سایت زمانی موفقیت آمیز خواهد بود که به جای تاکیتک از استراتژی استفاده کنید.

اغلب افراد ناموفق در حوزه سئو، تفکر تاکتیکی داشته و بدون در نظر گرفتن هدف و نتیجه ای خاص اقدام به انجام یک سری فعالیت ها می نمایند. در حالی که بهترین و حرفه ای ترین سئوکارها پیش از هر اقدامی ابتدا یک استراتژی می چینند. اینگونه می توانند اصول سئو را با چشم اندازی منطقی و کاملاً آگاهانه پیاده سازی کنند.

آموزش سئو
آموزش سئو

مهم ترین اصول سئو در سال 1401

همانطور که گفته شد در دوره آموزش سئو در کرج، کارشناسان سئوکار برتر همه چیز را درباره اصول و تکنیک های بهینه سازی موتور جستجو به شما خواهند آموخت. بد نیست به طور مختصر بدانید مهم ترین اصول سئو در سال 1401 به شرح زیر می باشد:

 • اصول اولیه سئو
 • کیورد ریسرچ
 • سئوی on page و محتوا
 • سئوی Off page
 • سئوی تکنیکال

اصول اولیه سئو

اصول اولیه سئو یکی از مباحث مهم دوره آموزش سئو وردپرس در کرج محسوب می شود. در واقع برای بهینه سازی یک سایت نیاز به انجام یک سری اقدامات اولیه دارید.

اصول سئو را می توان به منزله خشت اول در بهینه سازی موتور جستجو دانست. طبیعتاً اگر این خشت اولیه به درستی گذاشته نشود، هرچه جلوتر بروید هم نتیجه چندان مساعدی دریافت نخواهید کرد.

این اصول شامل یک سری مفاهیم تئوری و عملی می باشد. به عنوان مثال در دوره آموزش سئو با مفاهیمی همچون کلمه کلیدی و انواع آن آشنا خواهید شد. منظور از کلمه کلیدی یک یا چند کلمه یا حتی یک جمله است که کاربران به جستجوی آن می پردازند.

به عنوان مثال هر یک از عبارات “دوره آموزش سئو” و “خرید دوره آموزش سئو” وردپرس” یک کلمه کلیدی محسوب می شوند. در خصوص انواع کلمه کلیدی نیز باید بگوییم به شرح زیر می باشد:

 • کلمه کلیدی تک کلمه ای Head Keyword
 • کلمات کلیدی دو کلمه ای Body Keyword
 • کلمات کلیدی سه کلمه ای Long Tail Keyword

منظور از پیاده سازی اصول اولیه سئو به عنوان یکی از مهم ترین سرفصل های دوره آموزش سئو، انجام اقداماتی به شرح زیر است:

 • متصل کردن سایت به سرچ کنسول
 • وصل کردن گوگل آنالیتیکس و تنظیم کردن آن
 • نصب پلاگین / افزونه های سئو
 • ایجاد سایت مپ
 • ایجاد فایل txt
 • چک کردن سرچ کنسول برای اقدامات دستی
 • حصول اطمینان از ایندکس شدن وبسایت

 

اتصال سایت به سرچ کنسول و گوگل آنالیتکس

در آموزش سئو نخستین کاری که باید انجام دهید آشنایی با نحوه اتصال سایت به سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس است. اینگونه براحتی قادر به آنالیز عملکرد سایت شده و در نهایت می توانید تصمیم های بهتر و هوشمندانه تری بگیرید.

از طرفی دو ابزار نامبرده شده گزارش کاملی از کلیه کارهای انجام گرفته در سایت را در اختیارتان قرار می دهند. به این ترتیب نه تنها به اشتباهاتتان پی خواهید برد بلکه دستتان می آید انجام چه کارهایی موجب بهبود رتبه سایت می شود.

با این تفاسیر اگر می خواهید وب سایت شما نمره خوبی از طرف گوگل دریافت کند؛ پیش از هر اقدامی باید به فکر متصل کردن آن به سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس باشید.

نصب افزونه های سئو

در آموزش سئو وردپرس همچنین نحوه نصب افزونه های سئو را یاد می گیرید. با نصب دو پلاگین معروف رنک مث و یواست به خوبی با مراحل سئو، بهینه سازی یک صفحه یا محتوا در سایت های وردپرسی آشنا خواهید شد.

از طرفی با نصب افزونه های سئو سرعت عملکرد سایت افزایش یافته و همچنین اطلاعات کاملی درباره فاکتورهای بهینه سازی یک محتوا یا صفحه در اختیارتان قرار می گیرد.

تاثیر سایت مپ بر سئو سایت

همانطور که گفته شد نحوه ایجاد سایت مپ یکی از مهم ترین کارهایی است که در دوره آموزش سئو یاد می گیرید. منظور از سایت مپ در حقیقت نقشه ای می باشد که ساختار کلی سایت، دسته بندی های مختلف، لینک دهی های گوناگون بین صفحات سایت و… را به طور کامل نشان می دهد.

بد نیست بدانید هنگام بروز رسانی سایت، سایت مپ نیز آپدیت می شود. در بررسی تاثیر سایت مپ بر سئو سایت می توان به این مورد اشاره کرد که وجود سایت مپ به موتورهای جستجو کمک می کند راحت تر به جستجوی کلمه های کلیدی در آن سایت بپردازند.

به این ترتیب کاربر نیز سریع تر به نتایج دلخواهش دست می یابد. افزون بر اینها با وجود سایت مپ، موتورهای جستجو به آسانی و در سریع ترین زمان ممکن از تغییرات ایجاد شده روی سایت آگاه خواهند شد.

سایت مپ یا همان نقشه سایت، فایلی با پسوند XML می باشد که به موتورهای جستجو می فهماند سایت شما چه ساختاری داشته و از چه بخش هایی تشکیل شده است. همانطور که گفته شد در دوره آموزش سئو وردپرس در کرج تهران می آموزید که چگونه سایت مپ بسازید.

لازم به تذکر است ایجاد سایت مپ به صورت دستی امری دشوار بوده و سئوکارهای شرکت سئوکار برتر همواره راه های آسانتری برای ساخت نقشه سایت پیشنهاد می کنند. این کارشناسان سئو، ساخت سایت مپ را به صورت خودکار و با استفاده از ابزارهای زیر  ترجیح می دهند:

 • افزونه وردپرسی Google xml sitemaps
 • افزونه وردپرسی Yoast SEO
 • از طریق سایت xml-sitemaps.com

پس از ایجاد نقشه سایت نوبت به معرفی آن به گوگل می رسد. در این مرحله در واقع باید سایت مپ را در گوگل به ثبت برسانید. به این منظور تنها کافی است از طریق گوگل سرچ کنسول سایت به بخش Sitemaps بروید. سپس فرم add a new sitemap را پر کنید. ناگفته نماند نحوه انجام کلیه اقدامات فوق با جزئیات کامل در دوره آموزش سئو گنجانیده شده است.

ایجاد فایل Robot.txt

اگرچه ایجاد فایل Robot.txt یکی از ضروری ترین و ابتدایی ترین کارهایی است که باید برای بهینه سازی یک سایت انجام شود؛ اما این فایل تاثیر چندانی بر سئوی سایت ندارد.

در حقیقت به کمک فایل Robot.txt می توانید ربات های سطح اینترنت را مدیریت کرده و یک سری دسترسی برای آنها مشخص کنید. در نهایت امکان دارد این ربات ها از قوانین و دستورالعمل های شما پیروی کنند یا نکنند!

با همه اینها در آموزش سئو می آموزید که فایل Robot.txt باید با دقت بسیار زیادی نوشته شود؛ در غیر این صورت سایت و سئوی آن دچار مشکلات جدی می گردد. از طرفی اگر در حین کار با فایل روبوت تکست نیز مرتکب خطا شوید احتمال ایجاد نتایج منفی برای سئو و سایت وجود خواهد داشت.

برخی از رایج ترین اشتباهات مربوط به فایل Robot.txt به شرح زیر می باشد:

 • قرار ندادن فایل txt در روت دایرکتوری
 • حذف قابلیت noindex
 • دسترسی به سایت در حال توسعه

قرار ندادن فایل Robot.txt در روت دایرکتوری

فایل Robot.txt برای عملکرد خود باید درون روت دایرکتوری قرار بگیرد؛ در غیر این صورت بود و نبود این فایل عملاً هیچ فایده ای ندارد.

حذف قابلیت noindex

در گذشته قابلیتی در فایل Robot.txt وجود داشت که بر اساس آن می توانستید کلیه صفحاتی که نیاز به ایندکس شدن نداشتند را درون این فایل قرار دهید. در سال های اخیر این قابلیت از بین رفته و انجام این کار هیچ تاثیری در ایندکس نشدن صفحات ندارد.

یک چنین موردی معمولاً در سایت هایی دیده می شود که چندین سال از تاسیس و فعالیت آنها می گذرد. با توجه به حذف قابلیت noindex  از فایل Robot.txt، اگر می خواهید صفحه ای از سایتتان ایندکس نشود؛ پیشنهاد می کنیم این موضوع را در متا تگ هر صفحه به گوگل اعلام کنید.

اگر از نحوه انجام این کار اطلاعی ندارید جایی برای نگرانی نیست زیرا همواره می توانید آموزش های لازم را از دوره آموزش سئو شرکت سئوکار برتر دریافت کنید.

 

دسترسی به سایت در حال توسعه

یکی از مشکلات رایج در سایت های در حال توسعه این است امکان دارد گوگل آنها را نیز در نتایج جستجو به نمایش درآورد. این موضوع به نوبه خود نوعی مشکل محسوب خواهد شد که برای رفع آن می توانید دستورالعملی را به فایل Robot.txt بیفزایید.

به این ترتیب کرالرهای گوگل متوجه می شوند که سایت مورد نظر در حال تکمیل و توسعه بوده و نباید آن را در صفحه نتایج گوگل نشان دهند.

 

آموزش سئو وردپرس
آموزش سئو وردپرس

ایندکس شدن سایت

منظور از ایندکس شدن سایت این است که صفحات و مطالب وب سایت شما در بانک اطلاعاتی گوگل قرار بگیرد. اگر خاطرتان باشد گفته شد که حصول اطمینان از ایندکس شدن وب سایت یکی از مسائل ابتدایی آموزش سئو است.

توجه داشته باشید پس از ایجاد صفحه ای در سایت، مدتی طول می کشد تا آن صفحه توسط ربات های موتور جستجوگر شناسایی شود. پس از شناسایی نیز نوبت به خزیدن و جمع آوری اطلاعات صفحه ساخته شده می رسد.

از این رو برای موفقیت در بهینه سازی و سئوی سایت حتماً باید از ایندکس شدن آن مطمئن شوید. با وارد کردن دستور Site:sitename.com در مرورگر به آسانی از تعداد صفحات و مطالب ایندکس شده مطلع خواهید شد. (تنها کافی است آدرس سایت خود را به جای عبارت sitename.com وارد کنید)

مهم ترین دلایل ایندکس نشدن سایت در گوگل

به گفته کارشناسان آموزش سئو وردپرس دلایل متفاوتی برای ایندکس نشدن مطالب یک وب سایت یا پایین آمدن سرعت ایندکس آن وجود دارد. به منظور شناسایی علت این موضوع لازم است به بررسی موارد مهم زیر بپردازید:

 • قطعی سرور
 • دسترسی ربات ها به وب سایت
 • پنالتی نشدن وب سایت
 • سرعت لود سایت

3 راهکار عالی برای افزایش سرعت ایندکس مطالب

پس از مشخص شدن علت ایندکس نشدن سایت و برطرف کردن آن می توانید از راهکارهایی برای افزایش سرعت ایندکس مطالب استفاده کنید. 3 راهکار عالی برای این موضوع به شرح زیر می باشد:

 • ایجاد سایت مپ (نقشه سایت)
 • ثبت وب سایت در گوگل وبمستر
 • بروز رسانی مداوم وب سایت

 

کیورد ریسرچ

پس از پیاده سازی اصول اولیه سئو نوبت به یادگیری دومین سرفصل از آموزش سئو می رسد. مباحث این بخش را می توانید تحت عنوان “کیورد ریسرچ” از سایت سئوکار برتر دانلود نمایید.

آنچه در کیورد ریسرچ انجام می گیرد یک سری اقدامات مهم و ضروری است که به شرح زیر می باشند:

 • شناسایی رقبا
 • پیدا کردن کیورد گپ ها
 • پیدا کردن کیوردهای اصلی پولساز آن حوزه
 • یافتن کیوردهای Long tail و پر سرچ
 • تهیه لیستی از کیوردهای سوالی
 • آنالیز هدف پیج های دارای رنک
 • ایجاد کیورد مپ (نقشه ای از کلمه های کلیدی)
 • اولویت بندی کلمه های کلیدی (بر اساس میزان جستجو و سختی)

6 ابزار عالی برای Keyword Research

پس از به اتمام رسانیدن آموزش سئو وردپرس به کلیه موارد مربوط به کیورد ریسرچ کاملاً مسلط خواهید شد. در این راستا همچنین می توانید از ابزارهای مختلفی کمک بگیرید. منتها هرکسی ترجیح می دهد از بهترین و عالی ترین ابزارهای کیورد ریسرچ استفاده کند.

از این رو قصد داریم 6 ابزار عالی برای Keyword Research را خدمتتان معرفی کنیم:

 • KWFinder
 • Google Trends
 • SEMrush
 • Ahrefs Keyword Explorer
 • Keywordtool
 • Serpstat

KWFinder

در میان ابزارهای مختلف کیورد ریسرچ، KWFinder جزو قدرتمندترین ها محسوب می شود. به کمک این ابزار براحتی می توانید به جستجوی کلمه های کلیدی هدف بپردازید. تنها کافی است که در این سایت ثبت نام کرده و به استفاده از امکانات آن بپردازید.

هرچه اکانت معتبرتری داشته باشید اطلاعات کامل تری درباره بهترین کلمه های کلیدی و سرچ آنها در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

 

Google Trends

گوگل ترندز نامی بسیار آشنا و ابزاری بسیار کاربردی در زمینه کیورد ریسرچ محسوب می شود. Google Trends در واقع یکی از ابزارهای قدرتمند گوگل است که با استفاده از آن به طور نسبی از آمار جستجوی کاربران مطلع خواهید شد.

از دیگر مزایای این ابزار می توان به امکان تفکیک آمار سرچ بر اساس هر منطقه اشاره کرد. روی هم رفته با استفاده از گوگل ترندز نه تنها قادر به آنالیز کلمات کلیدی هدف خواهید شد؛ بلکه فرصتی برای مقایسه انواع مختلف کلمه های کلیدی نیز در اختیار خواهید داشت.

 

SEMrush

SEMrush یکی از ابزارهای پر استفاده در زمینه پیدا کردن کلمه های کلیدی به حساب می آید. به کمک این ابزار قادر به شناسایی و یافتن رقبای خود خواهید شد و به دنبال آن نیز بهترین کلمات کلیدی را می یابید.

نکته قابل توجه در مورد SEMrush این است که استفاده از آن به مدت 7 روز رایگان بوده و در ادامه باید هزینه ای را برای عضویت و ساخت اکانت بپردازید.

 

Ahrefs Keyword Explorer

در میان ابزارهای موجود برای آنالیز کلمات کلیدی به جرئت می توان Ahrefs Keyword Explorer را به عنوان ابزاری مناسب و عالی معرفی نمود. با بکارگیری این ابزار لیستی از کلمه های کلیدی در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

بد نیست بدانید این برنامه پیشنهاداتی برای بهبود نرخ CTR نیز به شما ارائه می نماید. در نهایت نیز باید بگوییم استفاده از این ابزار کاملاً پولی می باشد.

 

Keywordtool

Keywordtool جزو ابزارهای رایگانی است که برای استخراج کلمه کلیدی مورد استفاده قرار می گیرد. از همین رو این سایت محبوبیت فراوانی در میان کاربران و استفاده کنندگان دارد.

اگر می خواهید آمار تعداد سرچ، میزان ترند بودن کلمه کلیدی و مواردی از این قبیل را بدانید؛ توصیه می کنیم از Keywordtool استفاده کنید. البته این ابزار امکانات دیگری نیز دارد که برای استفاده از آنها باید هزینه ای را پرداخته و اکانت عضویت را خریداری نمایید.

 

 

 

Serpstat 

اگرچه از Serpstat به عنوان ابزاری برای پیدا کردن کلمه های کلیدی نام بردیم؛ اما بد نیست بدانید این ابزار برای بهبود سئوی سایت نیز کاربردهای فراوانی دارد.

به این صورت که ابتدا کلیه رقبایتان را مورد بررسی قرار داده و سپس به آنالیز بک لینک های آنها می پردازد. در نهایت نیز نموداری درباره میزان رقابت این کلمه های کلیدی در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

سئوی on page و محتوا

سومین سرفصل از دوره آموزش سئو به سئوی on page و محتوا اختصاص می یابد. با توجه به آنلاین بودن این دوره آموزشی، از هرکجای ایران می توانید به استفاده از آن بپردازید.

با این تفاسیر فرقی نمی کند به دنبال آموزش سئو در کرج هستید یا قصد خرید دوره آموزش سئو در تهران را دارید؛ در هر صورت دوره آموزشی تهیه شده توسط سئوکار برتر کاملاً جوابگوی نیازهایتان خواهد بود.

به خصوص که این دوره توسط بهترین سئوکارهای کشور تالیف و تدریس شده است. از همه اینها گذشته به کمک ویدیوها و فایل های آموزش سئو وردپرس در تهران، کرج، شیراز، اصفهان، قم، رشت، مشهد و… براحتی می توانید اقدامات لازم را در زمینه سئوی on page و محتوا انجام دهید.

روی هم رفته از یک سئوکار حرفه ای و بروز انتظار می رود که بتواند کارهای زیر را در زمینه سئوی on page و محتوا انجام دهد:

 • اصلاح تایتل های گمشده و داپلیکیت
 • یافتن و برطرف کردن متا دیسکریپشن های گمشده و داپلیکیت
 • برطرف کردن تگ های h1 چندگانه
 • بهبود بخشی به تایتل ها، دیسکریپشن ها و محتوای صفحه
 • بهینه سازی تصاویر
 • ایجاد و تنظیم تاپیک کلاسترها
 • یافتن کیورد کنیبالیزیشن و رفع آن
 • بروزرسانی محتواها
 • بهبود بخشی خوانایی محتوا

سئوی تکنیکال

در چهارمین بخش از دوره آموزش سئو در وردپرس همه چیز را درباره سئوی تکنیکال خواهید آموخت. به این ترتیب همچون یک متخصص و سئوکار حرفه ای قادر به انجام کارهای زیر خواهید شد:

 • ارزیابی یو آر ال ها URL با استفاده از ابزار inspect
 • حصول اطمینان از موبایل فرندلی بودن سایت
 • چک کردن سرعت لود سایت
 • استفاده از Https
 • یافتن ارورهای کراول و برطرف سازی آنها
 • چک کردن نسخه های داپلیکت سایت
 • شناسایی و رفع لینک های شکسته
 • استفاده از ساختار سئو فرندلی برای URL های سایت
 • شناسایی صفحات اورفان (یتیم) و از بین بردن آنها
 • چک کردن تگ های کنونیکال
 • افزودن استراکچر دیتا

تاثیر URL بر سئو سایت

همانطور که گفته شد ارزیابی URL ها یکی از اقدامات مهمی است که باید در حوزه سئوی تکنیکال انجام دهید. در تعریف یو آر ال نیز می توان گفت که منظور از آن همان آدرس صفحات وب سایت است.

در خصوص تاثیر یو آر ال بر سئو سایت باید بگوییم این URL ها در حقیقت نوعی لینک بوده و لینک ها نیز بر سئو اثر می گذارند. با این تفاسیر بهینه سازی لینک ها موجب بهبود عملکرد سایت خواهد شد.

بگذارید این طور بگوییم ساختار لینک ها جزو فاکتورهایی است که گوگل بر اساس آن به سئوی یک سایت رتبه می دهد؛ بنابراین انتخاب URL را بر اساس موارد مهم زیر انجام دهید:

 • مرتبط بودن
 • استفاده از کلمه های کلیدی
 • عدم استفاده از حروف اضافه
 • جداسازی کلمه های با خط تیره
 • ترجیحاً استفاده از معادل انگلیسی

حصول اطمینان از موبایل فرندلی بودن سایت

منظور از موبایل فرندلی بودن وب سایت این است که ساختار سایت برای گوشی های همراه مناسب بوده و سرعت بالایی نیز داشته باشد. آنچه در دوره آموزش سئو همواره بر آن تاکید می شود این است که در صورت عدم بهینه سازی یک سایت برای تلفن های همراه، بیش از 60 درصد بازدیدکنندگان را از دست خواهید داد.

با این تفاسیر اگر می خواهید یک سایت حرفه ای و کاربرپسند داشته باشید حتماً باید فکری برای موبایل فرندلی بودن آن نمایید. توجه داشته باشید اندازه صفحه نمایشگر دستگاه های موبایل متفاوت با کامپیوترها می باشد.

در واقع صفحه نمایش موبایل از سایر ابزارها کوچکتر بوده و در نتیجه یک وب سایت باید در موبایل به صورت منحصر به فردی به نمایش در بیاید. در غیر این صورت کاربران و بازدیدکنندگان سایت دچار مشکل خواهند شد.

با این تفاسیر یکی از مباحث مهم آموزش سئو داخلی به موبایل فرندلی بودن سایت های اینترنتی اختصاص پیدا کرده است.

4 نکته عالی و کاربردی برای افزایش سرعت لود سایت

چک کردن افزایش سرعت لود سایت جزو کارهای مهمی است که در آموزش سئو وردپرس در کرج، تهران و… خواهید آموخت. چرا که مدت زمان بارگذاری یک وب سایت تاثیر فراوانی  بر موفقیت آن دارد.

اگرچه عوامل مختلفی موجب کاهش سرعت وب سایت می شوند اما یکی از مهم ترین آنها بهینه نبودن کدهای css است. از این رو در ادامه قصد داریم نکاتی را برای بهینه سازی این کدها خدمتتان معرفی کنیم.

4 نکته عالی و کاربردی برای افزایش سرعت لود سایت را می توان در موارد زیر خلاصه نمود:

 • کم کردن حجم فایل های css
 • استفاده از <link> بجای @import
 • استفاده از flexbox و grid
 • استفاده از Gradient و SVG بجای تصاویر
دوره آموزش سئو سایت
دوره آموزش سئو سایت

کم کردن حجم فایل های css

به منظور کاستن از حجم فایل های CSS می توانید از ابزارهای مختلفی همچون CSS MINIFY استفاده کنید. اینگونه خروجی کار یک فایل  CSS فشرده و یک خطی خواهد بود.

استفاده از <link> بجای @import

بارگذاری کدها با دستور @import زمان بیشتری را می طلبد تا این که آنها را با تگ Link آپلود کنید. با این تفاسیر پیشنهاد می کنیم در حد امکان از دستور @import دوری کنید.

از طرفی هنگام استفاده از تگ Link نیز لازم است اولویت دستورات را مدنظر قرار دهید. به این صورت که استایل های کلی بالاتر و استایل های جزئی در ردیف های پایین تر قرار بگیرند.

استفاده از flexbox و grid

استفاده از ماژول های نامبرده شده به طور قابل توجهی از حجم فایل های css می کاهد. زیرا اینگونه فایل های css قوانین کمتری خواهند داشت. از طرفی بسیاری از مرورگرهای دنیا از flexbox و grid پشتیبانی می کنند.

استفاده از Gradient و SVG بجای تصاویر

اگرچه سایت های فشرده سازی همچون tinyJPG به خوبی حجم تصاویر را کاهش می دهند؛ اما به منظور افزایش سرعت بارگذاری، استفاده از گرادیانت و svg ارجحیت دارد. موضوعی که در دوره آموزش سئو شرکت سئوکار برتر به طور مفصل تدریس شده است.

از طرفی با مراجعه به سایت هایی همچون cssmatic و colorzilla همواره می توانید به مشاهده گرادیانت های بیشتری بپردازید. ناگفته نماند استفاده از svg نیز خالی از لطف نبوده و مزایای خاص خودش را به همراه دارد. به خصوص که svg ها کد بوده و در نتیجه توسط css قابل ویرایش می باشند.

آشنایی با کروال و ارورهای آن

کراول Crawl در لغت به معنای خزیدن بوده و در آموزش سئو بیانگر این است که خزنده های گوگل به صفحات یک سایت ورود کنند. در این میان تفاوتی ندارد که صفحه مورد نظر قدیمی باشد یا جدید.

در هر صورت پس از انتشار مطلبی جدید در سایت امکان دارد گوگل چندین بار آن مطلب را کراول کند. پس از آن است که نوبت به ایندکس و نمایش دادن آن مطلب می رسد. در واقع از کراول می توان به عنوان پیش زمینه ای برای ایندکس نام برد.

آنچه در کراول کردن رخ می دهد بررسی مطلب منتشر شده توسط گوگل و شناسایی موارد جدید در آن است. اگر خزنده های گوگل موضوع جدیدی را در صفحه مورد نظر پیدا کنند و آن صفحه از سایر جهات شرایط مناسبی داشته باشد، طبیعی است که آن را در نتایج جستجو به نمایش در می آورند.

با این حساب می بینید که رفع خطاهای کراول برای بهبود رتبه سئوی یک سایت اهمیت و تاثیر فراوانی دارد. در نهایت برای این که متوجه شوید آیا گوگل صفحه سایت شما را کراول کرده یا خیر؛ پیشنهاد می کنیم از سرچ کنسول کمک بگیرید یا به بررسی لاگ سرور بپردازید.

شناسایی و رفع لینک های شکسته

لینک های شکسته یا broken link در واقع پیوندهایی هستند که پیامی تحت عنوان ” عدم وجود صفحه هدف” را برای بازدیدکنندگان ارسال می کنند. این لینک های شکسته را در انواع مختلف داخلی و خارجی خواهید یافت.

در خصوص اهمیت شناسایی و رفع لینک های شکسته همین قدر بگوییم هربار کاربر بر لینک های موجود در یک سایت کلیک کند و به دلیل خرابی آن لینک نتواند به صفحه مورد نظرش وارد شود؛ طبیعتاً از ارزش و اعتبار سایت نزد او کاسته خواهد شد.

به همین دلیل بهترین سئوکارهای شرکت سئوکار برتر در دوره آموزش سئو وردپرس در کرج تهران به شما می آموزند؛ که با استفاده از سایت brokenlinkcheck.com به شناسایی این لینک ها  و در نهایت حذف آنها بپردازید.

سئو فرندلی کردن url ها

منظور از سئو فرندلی کردن url های یک صفحه این است که در وهله اول طول آدرس url را تا حد امکان کوتاه انتخاب کنید. سپس حواستان باشد که حتماً از کلمه کلیدی اصلی صفحه در url انتخابی استفاده نمایید.

ناگفته نماند فارسی یا انگلیسی بودن آدرس یو آر ال آنطوری که می گویند مهم و حیاتی نمی باشد. با این حال چنانچه از یو آر ال انگلیسی استفاده می کنید بهتر است معادل انگلیسی کلمه کلیدی  اصلی را انتخاب کرده و سراغ فینگیلیش نویسی آن نروید.

استفاده از کاراکترهایی همچون فاصله، %، علامت سوال و… در یو آر ال اصلاً توصیه نمی شود. در عوض برای جدا کردن کلمات url می توانید از خط تیره کمک بگیرید. در مجموع با استفاده از دوره آموزش سئو مجموعه سئوکار برتر کلیه فوت و فن مربوط به سئو فرندلی کردن یو آر ال ها را خواهید آموخت.

 

همه چیز درباره صفحات یتیم

بنابر آنچه کارشناسان آموزش سئو گفته اند منظور از صفحات یتیم یا اورفان آن دسته از صفحات سایت می باشد که هیچ لینکی از دیگر صفحه های سایت به آنها داده نشده است. از همین رو ربات های موتور جستجو به این صفحات دسترسی نخواهند داشت. توجه داشته باشید وجود یک چنین صفحاتی تاثیرات منفی و بدی بر سئوی سایت می گذارد.

زیرا موتورهای جستجو در پیدا و ایندکس کردن این صفحات دچار مشکل خواهند شد. گاهی حتی ممکن است یک چنین صفحه هایی در سایت مپ وجود داشته باشد و در نتیجه آسیب های قابل توجهی به سئوی سایت وارد کند.

به اضافه این که کاربر نیز نمی داند برای دریافت اطلاعات بیشتر باید به کدام بخش از وب سایت مراجعه کند. در نهایت وجود این صفحات موجب پایین آمدن رتبه بندی و ترافیک سایت خواهد شد.

مهم تر از همه این که امکان دارد توجه کرال باجت بجای صفحه های مهم به این صفحه های یتیم کم ارزش جلب شود. از همین رو برطرف کردن این صفحات را به عنوان یکی از مباحث اصلی آموزش سئو معرفی کردیم.

چک کردن تگ های کنونیکال

حساسیت گوگل نسبت به محتواهای تکراری بسیار بالا می باشد و این موضوع به خوبی از الگوریتم دزد دریایی قابل برداشت است. بگذارید این طور بگوییم ربات های گوگل در مواجه با آدرس های دارای محتوای تکراری، یکی از محتواها را به دیگری ترجیح میدهند. در ادامه نیز آدرس آن محتوا را به عنوان آدرس اصلی ایندکس می کنند.

در چنین شرایطی با استفاده از تگ کنونیکال می توانید به گوگل بگویید که به جای این که خودش یکی از آدرس ها را به عنوان آدرس url اصلی در نظر بگیرد؛ به حرف شما گوش کند.

می بینید که تگ کنونیکال بسیار پرکاربرد و مهم می باشد در نتیجه در آموزش سئو به منظور بهینه سازی هرچه بهتر یک سایت لازم است به بررسی این تگ ها بپردازید.

استراکچر دیتا

استراکچر دیتا یا داده های ساختار یافته، داده هایی هستند که تاثیرات قابل توجهی بر نتایج جستجو دارند. این قطعه کدها در واقع موضوع صفحه و جزئیات آن را برای گوگل قابل درک تر می کنند.

چرا که موتور جستجوی گوگل برای تشخیص کیفیت محتوای یک سایت از برخی الگوریتم ها و فاکتورها کمک می گیرد. از اینها گذشته بر اساس آنچه بهترین کارشناسان آموزش سئو در مجموعه سئوکار برتر می گویند استفاده از استراکچر دیتا موجب افزایش اعتبار سایت می شود.

به اضافه این که حتی نحوه نمایش یک وب سایت در نتایج جستجو را نیز تغییر می دهد. روی هم رفته استفاده از کدهای استراکچر دیتا مزایای فراوانی دارد که از جمله آن می توان به نمایش قیمت، ستاره ها و… در نتایج جستجوی گوگل اشاره کرد.

 

آموزش سئو در کرج تهران
آموزش سئو در کرج تهران

8 ترفند ساده اما طلایی سئو

همانطور که ملاحظه کردید در دوره آموزش سئو شرکت سئوکار برتر کلیه اصول و تکنیک های بهینه سازی سایت را به بهترین نحو ممکن خواهید آموخت. یکی از  کاربردی ترین دستاوردهای این دوره برای شما 8 ترفند ساده اما طلایی سئو می باشد که به طور خلاصه به شرح زیر هستند:

 • تهیه لیستی از کلمات کلیدی و تفکیک آن به دو بخش اصلی و فرعی
 • تولید انواع محتوای متنی، تصویری و ویدیویی برای کلمه های کلیدی بر اساس استراتژی محتوا
 • تولید محتوای اورجینال و یونیک (خزنده های گوگل کپی بودن محتوا را به سرعت تشخیص می دهند)
 • یک محتوای ایده آل باید بالای 2000 کلمه باشد. (اگر از پس این کار برنمی آیید برای کلمه کلیدی هدفتان حداقل 600 کلمه بنویسید)
 • ساخت لینک های داخلی و خارجی بدون زیاده روی ( لینک دهی داخلی از صفحه های مرتبط به کلمه های داخل محتوا، گرفتن لینک خارجی از سایت های قوی)
 • انتخاب صحیح متن جایگزین و عنوان عکس (از کلمه کلیدی برای اسم جایگزین استفاده کنید، به جای عنوان عکس نیز بهتر است کلمه کلیدی را به انگلیسی نوشته و میان آن خط فاصله بگذارید)
 • کلمه کلیدی اصلی را حتماً در عنوان مقاله، متا دیسکریپشن، URL، هدینگ اصلی H1 و یکی از H2 ها استفاده کنید.
 • استفاده از کلمه کلیدی فرعی در H3 بلامانع می باشد.
سخن آخر

آموزش سئو دوره ای کاملاً جامع و تهیه شده توسط بهترین و حرفه ای ترین سئوکارها می باشد. در دوره آموزش سئو شرکت سئوکار برتر در واقع کلیه مباحث آموزش سئو وردپرس در کرج و تهران را خواهید آموخت.

به این ترتیب به یک کارشناس سئوی حرفه ای تبدیل می شود که براحتی می تواند به بهینه سازی سایت های اینترنتی بپردازد. چرا که با شرکت در این دوره آموزشی تسلط کاملی بر اصول سئو، سئو داخلی، سئو خارجی، سئو تکنیکال، تولید محتوا و… پیدا خواهید کرد.

 

 

 

امروزه تقریبا همه کسب و کار ها در بستر سایت فعالیت می کنند و در این فضا خدمات و محصولاتشان را به مشتری معرفی می نمایند. اگر یک بیزینس بتواند به درستی در سایت خود فعالیت داشته باشد و در لینک های اول دیده شود٬ می تواند مخاطبین بیشتری جذب کرده و آن ها را به مشتری خود تبدیل کند. 

برای این کار٬ شما باید هم نظر مخاطبین و هم توجه موتور های جست و جو گر را جلب کنید. برای این کار هم نیاز به آموزش سئو خواهید داشت. سئو و به کار گیری ترفند های آن٬ می تواند رمز موفقیت شما برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل باشد. در این مطلب به طور کامل سئو و اهمیت آن را برایتان شرح خواهیم داد. 

سئو چیست؟

پیش از هر توضیح٬ باید درک درست و کاملی از سئو و کارایی آن داشته باشیم. این کلمه در اصل یک مخفف است که شکل لاتین آن به صورت seo بوده و مخفف ترکیب Search Engine Optimization می باشد. معادلی که در زبان فارسی برای آن در نظر گرفته شده است و بین متخصصین به کار می رود٬‌ بهینه سازی موتور های جست و جو گر می باشد. 

این زمینه شامل روش های تخصصی می شود که از آن ها برای تغییرات سیستمی و برنامه ریزی شده سایت ها استفاده می شود. این برنامه ریزی ها طبق الگوریتم هایی که چیده شده اند٬ در نظر گرفته می شوند و می توانید طبق آن ها پیش بروید تا بین رقبای خود به جایگاه بهتری برسید.

در اصل با در نظر گرفتن قوانین مربوط این علم٬ شما می توانید به هر هدفی که برای پیشرفت سایت ها در نظر دارید برسید و به همین دلیل است که باید آموزش سئو را جدی بگیرید. 

کاربرد آموزش سئو 

با اینکه این روش ها کار ساز هستند٬ اما باید به موقع و به درستی پیاده سازی شوند و به طور منظم مورد بررسی قرار بگیرند. حتی به کار بردن آن ها نیز نیاز به مهارت دارد. یعنی شما باید علاوه بر آموزش سئو٬ مدام روش ها را به کار ببرید و علم خود را به روز کنید. 

به یاد داشته باشید که این زمینه به صورت مداوم به روز رسانی می شود و الگوریتم های آن دقیق تر می شوند. دلیل این تغییرات٬ ایجاد شرایطی بهتر و دقیق تر برای تشخیص محتوا های مرتبط است. یعنی ممکن است روشی که استفاده از آن سبب پیشرفت سایت شده است٬ دچار تغییر شود و شما باید همزمان با انجام روش هایی که یاد گرفته اید٬ علم خود را در این زمینه به روز نگه دارید. تنها در این صورت است که می توانید در رده های اول بمانید و پیشرفت بدون محدودیت را تجربه نمایید. 

همان طور که می دانید٬ سایت های مختلفی در فضای گوگل مشغول به تبلیغ کسب و کار و یا معرفی خود هستند. این بستر برای اینکه مطالب مرتبط را با بهترین کیفیت به مخاطبین عرضه کند٬ همواره در تلاش است تا الگوریتم های دقیقی را مشخص نماید.

طبق این الگوریتم ها٬ محتوا هایی که تطابق بیشتری با این قوانین دارند٬ شناخته شده و در لینک ها و صفحات اول و به ترتیب صفحات دیگر نمایش داده می شوند. در اصل سئو درباره دست کاری کردن و سوء استفاده از این الگوریتم ها نیست٬ بلکه شما می توانید با در نظر گرفتن این قوانین٬ به راحتی به صورت طبیعی به رتبه های بالای گوگل دسترسی داشته باشید. 

آموزش سئو برای چه کسانی واجب است؟ 

بعد از اینکه اهمیت آموزش سئو و زمینه های کاربردی آن ها را دانستید٬ احتمالا از خودتان می پرسید که آیا آموزش سئو وردپرس و دیگر انواع آن به چه کارتان می آید و اصلا به دردتان می خورد یا خیر؟ 

در درجه اول این علم می تواند به عنوان یک شغل بسیار جذاب شناخته شود. یادگیری آن و به کار بردنش در وب سایت ها٬ می تواند جایگاه آن ها را در گوگل جا به جا کند. در نتیجه شما با آموزش سئو حرفه ای٬ قادر خواهید بود به سادگی با حقوق بالا مشغول به کار شوید و به درآمد های بالایی دست پیدا کنید.

علاوه بر این زمانی که خودتان صاحب یک کسب و کار باشید هم این مسئله برایتان پول ساز خواهد بود. در صورتی که آموزش سئو رایگان را پیگیری نمایید٬ می توانید به راحتی برای سایت و مطالب خودتان از آن استفاده کنید. 

در نتیجه همه کسانی که به نوعی با وب سایت ها سر و کار دارند و پیشرفت در این زمینه برای آن ها حائز اهمیت است٬ می توانند با آموزش سئو به زبان ساده٬ به راحتی به اهداف خود برسند. 

چگونه سئوکار شویم؟ 

حتما با دانستن کارایی و درآمد هایی که در این زمینه وجود دارند٬ شما هم به این سوال که چگونه سئوکار شویم٬ فکر کرده اید. به این منظور باید ابتدا اطلاعاتتان را در این زمینه کامل کنید و ببینید چه پیش نیاز هایی دارد؟ در اصل اگرچه یادگیری آن غیر ممکن نیست٬ اما نیاز به تلاش زیادی دارد و ممکن است کمی زمان بر باشد. با این حال با پشتکار و استفاده از منابع درست٬ قادر خواهید بود آموزش سئو حرفه ای را پشت سر بگذارید. 

برای اینکه بدانید آموزش سئو دقیقا به چه کاری می آيد و چرا باید آن را یاد بگیرید٬ ابتدا باید با اصطاحات آن آشنا شده و بدانید اصلا یک سئوکار چه فعالیت هایی انجام می دهد و چه مهارت هایی باید داشته باشد؟ شما به عنوان یک شخص تازه کار٬ راه زیادی برای رفتن دارید. با این حال حتما می دانید که مقصد و هدفتان حتما ارزش این تلاش ها را دارد.

علم سئو در عین پیچیدگی٬‌ به راحتی با به روز بودن و تمرین قابل یادگیری است و هیچ محدودیت سنی هم ندارد. همین که علوم اولیه آن را بیاموزید٬ به راحتی قادر خواهید بود فعالیت خود را در این زمینه شروع کنید. آموزش سئو به زبان ساده٬ به شما کمک می کند تا در هر موقعیتی بتوانید این مسیر را دنبال کنید.

یک سئوکار باید چه مهارت هایی داشته باشد؟

برای بهینه سازی موتور های جست و جو گر٬ ابتدا باید منابع درستی را برای آموزش سئو مد نظر قرار دهید. همچنین به عنوان یک سئوکار٬‌ باید از عملکرد و شیوه پیش روی موتور های جست و جو گر سر در بیاورید. این روش ها در برخی موارد یکسان می مانند و در برخی جنبه ها نیز دچار تغییر می شوند. در نتیجه باید مدام الگوریتم های مختلف را باز بینی کرده و خودتان را با توجه به آن ها آپدیت نمایید. 

شما باید ابتدا بدانید فاکتور هایی که روی سایت ها و روند پیشرفت آن ها تاثیر می گذارند چه چیز هایی هستند و چطور عمل می کنند. 

در اصل موتور های جست و جو گر گوگل به گونه ای سیستم بندی شده اند که ارتباط سایت با کلمه های کلیدی که توسط مخاطب جست و جو شده اند را با استفاده از این فاکتور ها بررسی می کنند. به همین خاطر است که بررسی این گزینه ها برای کسی که می خواهد آموزش سئو را دنبال کند٬ حیاتی شمرده می شود. 

اگر شما هم می خواهید در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشید٬ باید ابتدا درک درست و کاملی از موارد زیر داشته و از آن ها برای بهینه سازی موتور های جست و جو گر استفاده نمایید. در ادامه به این موارد اشاره کرده ایم. 

 • امنیت سایت
 • سن دامنه سایت 
 • لینک های سایت 
 • بهینه سازی محتوا 
 • بررسی سئو تکنیکال 
 • درج محتوای باکیفیت 
 • تجربیات کاربران از سایت 
 • سرعت لود شدن صفحات وب سایت
 • راه های ارتباطی و میزان تعامل کاربران سایت 
 • بهینه سازی وب سایت در صفحات موبایل و دستگاه ها

 

امنیت سایت

یکی از نکات مهمی که باید در این زمینه مد نظر قرار دهید و به عنوان یک فرد حرفه ای حتما به آن توجه داشته باشید٬ امنیت سایت و بررسی مداوم آن است. برخی فعالیت ها و اقدامات برای این کار تعریف شده اند که می توانند امنیت سایت مورد نظر را افزایش دهند و رسیدگی به آن ها٬ می تواند موفقیت شما را تضمین نماید. یعنی با انجام این کارها٬ دیگر امکان نفوذ و سوء استفاده از اطلاعات سایت از بین می رود و یا به حداقل می رسد. 

امنیت سایت از راه های مختلفی تامین می شود و شما باید به همه آن ها اشراف کافی داشته باشید تا بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید. برخی موارد هستند که به طور مستقیم روی این موضوع اثر می گذارند و توجه به آن ها٬ می تواند ضریب امنیت سایت را به شکل چشم گیری بالا ببرد. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می کنیم. 

امنیت سرور 

امنیت اینترنت 

امنیت سیستم عامل 

امنیت شبکه 

امنیت نرم افزار 

امنیت زیر ساخت ها

بسیاری از این موارد مباحث پایه هستند که با گذر زمان و حرفه ای تر شدن٬‌ دیگر راه کار ها را نیز آموزش خواهید دید. با وجود اینکه ممکن است کار با آن ها نسبتا ساده به نظر برسد٬ اما نیاز به مهارت دارد و باید به تک تک آن ها توجه شود تا یک سایت کاملا ایمن شود. در نظر گرفتن همه این ها٬ باعث می شود زیر ساخت های لازم برای بهتر شدن وضعیت امنیت سایت بنا شوند. 

اگر در این زمینه فعالیت کرده باشید٬ می دانید که سایت ها شامل دو نوع کلی می شوند. سایت های ایستا و سایت های پویا یا داینامیک. اکثر سایت هایی که شما می بینید٬ با سیستم سی ام اس ساخته می شوند و در اصل در دسته نمونه های دینامیک قرار می گیرند.

تشخیص سن دامنه سایت

عوامل مختلفی روی سیستم سایت تاثیر می گذارند و امنیت سئو را تعیین می کنند. یکی از مهم ترین فاکتور های موثر و مهم٬ سن دامنه سایت می باشد. در اصل شما برای شروع زدن و ارتقای یک سایت٬ باید یک دامنه را خریداری نمایید. دامنه در اصل همان آدرسی است که سایت شما با آن شناخته می شود و برای یافتن آن نتایج سرچ٬ باید آن را وارد نمایند.

زمانی که می خواهید آموزش سئو را دنبال کنید٬ احتمالا متوجه این موضوع می شوید که برای شروع باید سن دامنه سایت مورد نظر را در نظر بگیرید و به راحتی می توانید این کار را از طریق اپلیکیشن ها و برنامه هایی که برای این کار طراحی شده اند٬ انجام دهید. این برنامه ها گاهی دچار مشکل می شوند اما به طور عمده نتایج دقیقی ارائه می نماید.

طبق این معیار ها و فاکتور ها٬ وب سایت ها دستور العمل های مختلفی را برای بهینه سازی و رتبه بندی سایت ها دنبال می کنند. با رعایت این پارامتر ها و البته تکرار آن ها٬ شما می توانید به جایگاهی که در گوگل می خواهید برسید و به هر نتیجه ای مد نظر دارید نیز دست پیدا کنید. این معیار ها دائما در حال تغییر و بهینه سازی می باشند و به همین دلیل است که آشنایی با بهترین دوره آموزش سئو و روش های به روز آن اهمیت ویژه ای دارد. به طور کلی این موتور های جست و جو گر از سه فاکتور مهم و اصلی برای امتیاز دهی به مقاله ها و صفحات استفاده می کنند. 

یعنی با بررسی این سه نکته٬ به فعالیت سایت ها امتیاز می دهند و اگر از آن ها به درستی استفاده کنید٬ می توانید عملکرد موفقیت آمیزی داشته باشید. در نتیجه با بررسی آن ها٬ قطعا الگوریتم و نحوه کار گوگل دستتان خواهد آمد. این سه عامل شامل موارد زیر می شوند.

 1. کرال کردن در سایت 
 2. عملیات ایندکس کردن 
 3. رتبه بندی سایت
 4.  

کرال کردن در سایت 

زمانی که یک محتوا روی سایت یا صفحه ای بارگذاری می شود٬ موتور های جست و جو گر و خزنده ها٬ محتویات سایت را بررسی می نمایند و همین کار می تواند به رتبه دهی وب سایت ها کمک کند. بعد از شناسایی و ارزشیابی محتوا های سایت٬ در صورتی که تکنیک های مربوط به سئو را رعایت کرده باشید٬ این خزنده ها سایت و مقاله شما را تایید می کنند و در لینک های اول به نمایش می گذارند. 

تایید شدن و تاثیری که این خزنده ها روی شناخته شدن سایتتان دارند٬ می تواند نتیجه سرچ های گوگل روی سایتتان را تغییر دهد. کرال کردن و توجه به جزئیات و محتوا های سایت ها٬ می تواند یکی از مهم ترین آپشن ها در این زمینه باشد. 

عملیات ایندکس کردن

یکی از مراحلی که طی نوشتن و بارگزاری محتوا اتفاق می افتد و می تواند روی کیفیت آن و بررسی و رتبه گیری سایت تاثیر داشته باشد و به آن امتیاز بدهد٬ عملیات ایندکس کردن سایت می باشد. طی این روند٬ محتوایی که روی سایت قرار می گیرد٬ در پایگاه های اصلی سئو ذخیره می شود.

ایندکس کردن در واقع به روندی گفته می شود که طبق آن گوگل از صفحات سایت ها آگاهی پیدا کرده و آن ها را ذخیره می نماید. وقتی یک محتوا ایندکس می شود٬ یعنی محتوای مورد نظر در پایگاه اطلاعاتی گوگل ذخیره می شود.

زمانی که شما محتوا و یا صفحه تان را به گوگل معرفی نکرده باشید٬ نمی توانید روی نتیجه های سرچ گوگل ظاهر شوید. با ایندکس کردن به راحتی قادر خواهید بود صفحات و سایت خود را به گوگل نشان بدهید و آن را از وجود این مطالب با خبر کنید. در نتیجه در صورتی که محتوای شما طبق الگوریتم ها و استاندارد های گوگل انجام شده باشد٬ به راحتی قابل تشخیص و رتبه دهی خواهد بود.

رتبه بندی سایت

یکی از مهم ترین مراحلی که در بهینه سازی سایت ها توسط موتور های جست و جو گر تاثیر دارد٬ رتبه بندی آن می باشد. رتبه بندی توسط پارامتر های مختلفی مورد بررسی قرار می گیرند. شما باید تمامی این فاکتور ها را بررسی کرده و بعد با توجه به موارد تاثیر گذار٬ به راحتی قادر خواهید بود الگوریتم های مناسب را بچینید.

این رتبه بندی طبق معیار های سئو و میزان قوانینی که در این زمینه رعایت کرده اید تعیین می شود. در نتیجه بهتر است حتما به این نکات توجه داشته باشید تا بتوانید رتبه خوبی را دریافت نمایید.

چطور یک سئوکار حرفه ای شویم؟

زمانی که از متخصص سئو صحبت می کنیم٬ منظورمان فردی است که بتواند تمامی ساختار های فنی و محتوایی سایت را مدیریت نماید و آن ها را بر اساس برنامه ای که داشته است٬ پیش ببرد. از این طریق می تواند به راحتی بازدید بگیرد و رشد بسیار خوبی داشته باشد. همه این مراحل٬ نیازمند تسلط شما به قوانین و الگوریتم ها هستند. یعنی هرکس که بخواهد در نتایج سرچ بالا بیاید و نسبت به رقبا در جایگاه بهتری قرار بگیرد٬ باید در زمینه سئو مهارت کسب نماید. 

اجرای روش های ارگانیک برای بالا آوردن کلمات کلیدی و استفاده از راهکار های بهینه در سئو٬ می تواند موفقیت شما را تضمین نماید و موقعیت هایی را برایتان ایجاد کند که بتوانید در لینک های اول نیز بمانید. از طرفی آشنایی با مسائل فنی٬ آشنایی به تحقیق و تحلیل و موضوعات٬ اجرای کمپین های به صرفه برای بازاریابی و بسیاری از مسائل دیگر٬ می توانند در این زمینه موثر واقع شوند.

جمع بندی

آموزش سئو می تواند شما را به یکی از بهترین قطب های درآمد تعیین کند. از طرفی این علم روز به روز در حال گسترش است و هر روز افراد بیشتری وارد آن می شوند. هر کسب و کاری که بخواهد در فضای اینترنتی حرفی برای گفتن داشته باشد٬ باید این کار را جدی بگیرد و حتما از یک سئوکار حرفه ای در این کار کمک بگیرد.