ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی چیست ؟

ریپورتاژ آگهی که با نام های دیگری همچون رپورتاژ آگهی و  Advertorial نیز شناخته می شود؛ شاید در ابتدا نوعی تبلیغ به نظر بیاید اما در واقع زمین تا آسمان با تبلیغات مرسوم در انواع رسانه ها فرق دارد؛ چرا که تبلیغات همان طور که از نامشان پیدا است به معرفی مستقیم یک محصول یا خدمات می پردازند.

به طوری که مخاطب بلافاصله متوجه می شود بحث خرید و پرداخت پول برای آن کالا یا خدمات در میان است. بر همین مبنا عموم مردم احساس خوبی نسبت به تبلیغات تلویزیونی یا اینترنتی ندارند. زیرا هیچ انسانی به طور ذاتی از خرج کردن پول های ارزشمند و چه بسا زحمت کشیده خود خوشش نمی آید!

ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ آگهی را می توان نوعی گزارش خبری دانست که نویسنده آن بدون هیچ قصد و غرضی تنها به صحبت درباره موضوعی خاص می پردازد. این موضوع ممکن است درباره یک برند باشد یا یک محصول یا هر چیز دیگری. در مجموع آنچه اهمیت دارد این است که در رپورتاژ آگهی به کاربر اطلاعاتی مفید پیرامون موضوعی مشخص داده می شود. همین فاکتور نیز موجب تمایز رپورتاژ اگهی از تبلیغات مستقیم شده است.

توجه داشته باشید ارائه اطلاعات، اخبار یا گزارش های مفید و کاربردی آن هم به رایگان تا چه حد برای کاربران ارزشمند و خوشایند خواهد بود! بر همین مبنا بسیاری از صاحبان کسب و کارها برای شناساندن محصول یا خدمات خود به مردم به سراغ تهیه ریپورتاژ آگهی می روند.

البته تولید محتوای ریپورتاژ نیازمند علم و تجربه به خصوصی است. به طوری که متخصصین این حوزه گاهی تصاویر، ویدیو، نمودار و… را به متن رپورتاژی می افزایند. به این ترتیب فرآیند انتقال پیام به مخاطب با موفقیت بیشتری انجام خواهد گرفت. شما عزیزان نیز می توانید تهیه و تولید یک ریپورتاژ آگهی کارآمد و درست و حسابی را به تیم سئوکار برتر بسپارید.

چرا که نحوه نوشتن رپورتاژ ریزه کاری های فراوانی دارد و کارشناسان مولتی رایان تسلط کافی بر این موارد دارند. از جمله مهم ترین جزئیات آن درج عبارت ریپورتاژ آگهی در ابتدا یا انتهای محتوا است. این موضوع هم از نظر موتورهای جستجویی همچون گوگل اهمیت فراوانی دارد و هم نوعی احترام به حقوق مخاطب تلقی شده و اخلاق این طور ایجاب می کند.

ریپورتاژآگهی

ریپورتاژآگهی

ریپورتاژ نویسی چیست؟

پیش تر در خصوص نحوه نوشتن رپورتاژ توضیحاتی را مطرح نمودیم. با این حال اگر به طور دقیق تری می خواهید بدانید که ریپورتاژ نویسی چیست؛ باید بگوییم در محتوای ریپورتاژ  با بکارگیری متون خبری یا آموزشی تلاش می شود درک و حس صحیحی از یک سری خدمات یا کالا به مخاطب منتقل گردد. کافی است چند نمونه رپورتاژ آگهی را در سایت سئوکار برتر ببینید. آنگاه به طور ملموس تری از ماهیت رپورتاژ آگهی مطلع خواهید شد.

از اینها گذشته خرید رپورتاژ آگهی از سئوکار برتر فرصتی ناب در اختیارتان قرار می دهد تا برند خود را بسازید. اگر می خواهید برندی خوش آوازه در میان جامعه هدف خود داشته باشید؛ پیشنهاد می کنیم دور رپورتاژ اگهی رایگان را خط بکشید. زیرا هر کسب و کاری از نظر ماهیت، سیاست، اهداف و… متفاوت با دیگری است. در نتیجه در تولید ریپورتاژ آگهی آن نیز بهتر است بر یک داستان ملموس، واقعی و البته منحصر به فرد مانور داده شود.

با سفارش پکیج رپورتاژ اگهی از سئوکار برتر این تضمین را خواهید داشت که کاربران از مطالعه آگهی رپورتاژ شما نهایت لذت را می برند؛ و حتی لحظه ای احساس نمی کنند که متن پیش رو نوعی تبلیغ بوده و اطلاعات مربوط به کسب و کار شما به آنها تحمیل شده است!

به این ترتیب تولید و انتشار محتوای ریپورتاژ را می توان روشی هوشمندانه برای افزایش بازدیدکنندگان از سایت های مختلف دانست؛ چرا که اغلب مردم همان قدری که از مطالعه و مشاهده تبلیغات بیزار هستند؛ برای مطالعه محتواهای بدون تبلیغ و حتی ریپورتاژ آگهی وقت می گذارند!

ریپورتاژ آگهی سئوکار برتر

ریپورتاژ آگهی سئوکار برتر

مزایا و برتری های ریپورتاژ آگهی

ریپورتاژ اگهی خبری نسبت به دیگر شیوه های تبلیغاتی از یک سری مزایای خاص برخوردار است. از جمله برتری های رپورتاژ آگهی دائمی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بکارگیری لینک های follow
 • افزایش نرخ بازدید از سایت
 • عدم حذف از سایت رپورتاژ آگهی
 • عدم شناسایی به عنوان اسپم و…

اقسام رپورتاژ آگهی

در یک دسته بندی کلی ریپورتاژ اگهی به دو نوع رسانه ای و خبری (اینترنتی) تقسیم می شوند. منظور از ریپورتاژ اگهی رسانه ای یعنی برای انتشار آگهی خود به سراغ مجله، روزنامه، تلویزیون و… بروید. در حالی که نوع خبری رپورتاژ بر روی سایت های خبری درج می شود.

ویژگی های رپورتاژ آگهی خبری

ریپورتاژ آگهی یا همان رپورتاژ خبری یک سری ویژگی های خاص دارد. از جمله مهم ترین اصول و ویژگی هایی که در تهیه رپورتاژ باید به آن توجه شود به شرح زیر است:

 • متن محتوای ریپورتاژ آگهی باید به سبک اطلاع رسانی نوشته شود؛ یعنی ذهن خواننده به تبلیغاتی بودن این متن پی نبرد.
 • در نحوه نوشتن ریپورتاژ آگهی بیشتر از این که به فکر سئو باشید باید احساسات و عواطف خواننده را در نظر بگیرید.
 • با نگاهی به نمونه رپورتاژ درج شده در سایت سئوکار برتر در می یابید که طول این متن اهمیت زیادی دارد. یک آگهی ریپورتاژ استاندارد باید چیزی در حدود هزار کلمه باشد. به اضافه این که در آن از 4 الی 5 لینک nofollow استفاده شود. مهم تر از همه این که دست کم حاوی یک عکس جالب و سئو شده باشد.
 • لینک های بکار گرفته شده در ریپورتاژ آگهی باید بر یک کلمه کلیدی خاص مانور دهند. توجه داشته باشید چنین چیزی تنها با دریافت مشاوره از افراد حرفه ای و مجرب امکان پذیر است. با این حساب حتی اگر قصد خرید رپورتاژ آگهی را ندارید؛ پیشنهاد می کنیم با کارشناسان سئو کار برتر تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.
 • رعایت اصول سئو در سرتاسر رپورتاژ آگهی خبری
 • از تولید محتوا ریپورتاژ تکراری دوری کنید؛ یعنی اگر قصد انتشار ریپورتاژ آگهی بر سایت های مختلف را دارید لازم است متن شما برای هر سایت متفاوت با دیگری باشد. اگر چنین نکنید رتبه بندی سایت شما هیچ تغییری نخواهد کرد؛ زیرا الگوریتم های موتور جستجوی گوگل رفته رفته هوشمندتر شده و براحتی قادر به شناسایی محتواهای تکراری شده اند. در نهایت نیز چنین محتواهایی را نادیده گرفته و هزینه و زحمت شما برای تهیه رپورتاژ آگهی بیهوده خواهد شد.
 • در نوشته خود عناوینی جذاب و جالب را بکار بگیرید. به این ترتیب ریپورتاژ آگهی شما بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار خواهد گرفت. به ویژه که بسیاری از کاربران بدون قصد و هدف خاصی تنها به وب گردی می پردازند. در همین حین کافی است یک موضوع جالب و مهیج به پستشان بخورد درنگ نکرده و سریعاً بر سایت مورد نظر کلیک کرده و به مطالعه آن مطلب می پردازند.

با این تفاسیر نوشتن عناوین جذاب موجب تحریک عاطفی و احساسی کاربران خواهد شد. به طوری که با شور و هیجان مشغول مطالعه ریپورتاژ آگهی شما می شوند. لازمه نوشتن چنین عناوینی این است که پیش از هر اقدامی مخاطبان هدف خود را بشناسید. سپس عوامل محرک عاطفی را در قسمت های مختلف از محتوای خود بکار گیرید.

ناگفته نماند هر یک از مردم طیف احساسی متفاوتی دارند؛ بنابراین محتوا رپورتاژ آگهی باید طوری نوشته شود که بر اغلب افراد جامعه هدف اثرگذار باشد و آنها را به مطالعه کامل آگهی ترغیب کند.

 • بر مزایا و برتری های کالا یا خدمات خود به طور مطلوبی مانور دهید.
 • نیاز و دغدغه های مخاطبان را مد نظر خود قرار دهید. به این ترتیب رپورتاژ خبری شما در جهت پاسخ به نیاز جامعه هدفتان تولید می شود. طبیعتاً چنین موضوعی بسیار خوشایند کاربران خواهد بود.
 • در تهیه رپورتاژ آگهی گامی بسیار مهم وجود دارد به این صورت که باید کلمه های کلیدی مناسبی را برای لینک دهی به سایت خود برگزینید. کارشناسان سئو کار برتر در خصوص ایجاد بک لینک با کلمه های کلیدی مناسب یک توصیه طلایی دارند؛ بر این مبنا که یک کلمه را به صفحه اول و سایر کلمات را به صفحات داخلی سایت لینک دهید.

سایت رپورتاژ آگهی

انتخاب صحیح سایت رپورتاژ آگهی اهمیت قابل توجهی دارد؛ به طوری که کوچک ترین خطایی در این انتخاب ممکن است کلیه زحمات و هزینه پرداختی برای تهیه رپورتاژ را بر باد دهد! در این میان هر چقدر هم که محتوای رپورتاژ توسط افراد حرفه ای و خبره نوشته شده باشد؛ مادامی که سایت رپورتاژ آگهی را به صورت صحیح و آگاهانه انتخاب نکنید نتیجه مطلوبی نصیتان نخواهد شد.

در واقع بهترین سایت رپورتاژ آگهی خبری را باید سایت های معتبری بدانیم که مورد تایید موتور جستجوی گوگل هستند. از طرفی یک رپورتاژ اگهی خبری اصولی و استاندارد نه تنها برای آگهی دهنده مفید است؛ بلکه برای ناشر نیز خالی از لطف نخواهد بود. با این حساب به طور روز شمار به تعداد سایت رپورتاژ آگهی افزوده می شود.

همین موضوع ممکن است موجب سردرگمی آگهی دهندگان گردد. در چنین شرایطی کارشناسان سئو کار برتر به یاری شما عزیزان آمده و سایت هایی معتبر و پر بازدید را به عنوان سایت رپورتاژ آگهی معرفی خواهند نمود.

رپورتاژ اگهی رایگان

چنانچه قصد انتشار ریپورتاژ آگهی را دارید بد نیست بدانید از یک سو باید هزینه ای را برای خرید رپورتاژ آگهی بپردازید. از سوی دیگر نیز لازم است هزینه ای به سایت منتشر کننده رپورتاژ پرداخت شود؛ البته تعداد محدودی از سایت ها به انتشار رپورتاژ اگهی رایگان نیز می پردازند؛ اما در اغلب اوقات سایت رپورتاژ آگهی هزینه ای را از شما دریافت کرد.

با این تفاسیر چه قصد سفارش و تهیه محتوای ریپورتاژ را داشته باشید و چه بخواهید سایت مناسبی را برای انتشار آن پیدا کنید؛ چه بسا مایل به برخورداری از انتشار رپورتاژ اگهی رایگان هستید؛ در هر صورت می توانید از راهنمایی ها و خدمات تیم سئو کار برتر نهایت استفاده را ببرید.

خرید رپورتاژ آگهی

در خرید رپورتاژ آگهی خبری بهتر است یک سری نکات را مد نظر قرار دهید. برخی از مهم ترین موارد قابل توجه در رپورتاژ آگهی دائمی به صورت زیر است:

 • سایت آگهی دهنده را از میان سایت هایی انتخاب کنید که موضوع و محتوایی مشابه یا حداقل نزدیک به سایت شما داشته باشند؛ زیرا یک ریپورتاژ آگهی زمانی شما را به نتایج موفقیت آمیز می رساند که در سایت های مرتبط با کسب و کارتان منتشر شود. دلیل آن نیز این است که آگهی شما بیشتر در معرض دید جامعه هدفتان قرار خواهد گرفت.
 • پس از تهیه رپورتاژ نوبت به انتشار آن می رسد. به گفته کارشناسان ما در سئو کار برتر سایت های خبری محلی عالی برای انتشار محتوای ریپورتاژ محسوب می شوند.
 • پیش از انتخاب نهایی سایت منتشر کننده ریپورتاژ آگهی ابتدا به بررسی میزان بازدید آن بپردازید. به طوری که کاملاً برایتان مشخص شود سایت مورد نظر در حوزه کاری شما چه میزان بازدیدی دارد. توجه داشته باشید هرچه این بازدید بیشتر باشد یعنی کاربران وفادار و علاقه مند تری به این سایت برو و بیا دارند. چنین موضوعی طبیعتاً بر رونق کسب و کار شما نیز تاثیر مثبتی خواهد گذاشت؛ چرا که ریپورتاژ آگهی خود را در معرض دید کاربرانی پیگیر و مشتاق قرار داده اید.
 • از توجه به اعتبار دامنه و به طور کلی عمر سایت رپورتاژ آگهی غافل نشوید. در این راه پیشنهاد می کنیم دست روی سایت هایی بگذارید که اعتبار دامنه آنها بالاتر از 50 است.
 • امتیاز اسپم (spam score) سایت رپورتاژ آگهی موضوعی دیگری است که باید مد نظر قرار دهید. اگر نظر متخصصان ما را بخواهید سایت هایی با امتیاز اسپم صفر تا سه گزینه مناسبی برای انتشار ریپورتاژ آگهی شما محسوب می شوند.

قیمت رپورتاژ خبری

قیمت رپورتاژ آگهی خبری بسته به فاکتورهای مختلفی همچون سایت رپورتاژ آگهی، رپورتاژ آگهی دائمی یا موقت، پکیج رپورتاژ اگهی و کیفیت آن و… متفاوت خواهد  بود. لازم به ذکر است کیفیت پکیج رپورتاژ اگهی نه تنها بر قیمت آن اثر می گذارد بلکه بازده نهایی از انتشار این آگهی را نیز تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. بنابراین در هنگام پرداخت قیمت رپورتاژ خبری حتماً سطح کیفی پکیج رپورتاژ اگهی را بررسی نمایید.

یک پکیج رپورتاژ اگهی ایده آل حاوی متونی است که بدست متخصصین سئو تهیه شده اند.  برخی از مهم ترین مواردی که باید در پکیج رپورتاژ آگهی یافت شود؛ و قیمت رپورتاژ آگهی خبری نیز بر مبنای همان ها تعیین می گردد به شرح زیر است:

وجود عناوین جذاب و طولانی، استفاده از نام برند یا کسب و کار در متن اصلی، بکارگیری صحیح و به موقع علام نگارشی همچون نقطه، ویرگول و…، فقدان اشتباهات املایی، استفاده از تصاویری مهیج و خوشایند برای کاربر و… روی هم رفته به منظور اطلاع از قیمت رپورتاژ خبری می توانید از طریق سایت سئوکار برتر اقدام نمایید.

به این ترتیب لیست قیمت انواع ریپورتاژ آگهی را دریافت خواهید کرد. به اضافه این که همواره تماس تلفنی با کارشناسان ما نیز موجب آگاهی از قیمت رپورتاژ آگهی خواهد شد.

رپورتاژ آگهی دائمی

در خصوص مدت زمان ریپورتاژ آگهی بد نیست بدانید هرچه زمان ماندگاری این آگهی روی سایت ناشر بیشتر باشد؛ به همان نسبت میزان بازدید از سایت و کسب و کار شما نیز افزایش خواهد یافت. با این تفاسیر از یک سو می توانید با پرداخت هزینه ای مازاد زمان باقی ماندن ریپورتاژ آگهی بر سایت را بیشتر کنید. به اضافه این که همواره امکان سفارش و خرید رپورتاژ آگهی دائمی نیز برایتان وجود دارد.

پیشی گرفتن بر رقبا با انتشار ریپورتاژ آگهی دائمی خبری

برخی از متخصصین حوزه وب، ریپورتاژ اگهی خبری را در حکم ابزار دوپینگ یک سایت می دانند. به طوری با انتشار آن قدرت و بازدهی سایت افزایش قابل توجهی یافته و از رقبای خود پیشی خواهد گرفت. با این حساب معمولاً توصیه می کنیم زمانی به سراغ تهیه محتوا رپورتاژ و انتشار آن بروید که سایت شما در کلمه های کلیدی هدف جایگاهی در صفحه نخست گوگل کسب کرده باشد.

در چنین شرایطی است که انتشار ریپورتاژ آگهی موجب مضاعف شدن موفقیتتان خواهد شد؛ یعنی با ارتقای رتبه سایتتان در کلمه کلیدی مورد نظر این شرایط را فراهم می کند که کلیه رقیبان را از میدان به در کنید؛ بنابراین خرید رپورتاژ آگهی به همه شما عزیزان توصیه نمی شود. مگر آن دسته ای که سایتشان دست کم در صفحه اول یا دوم گوگل قرار گرفته و کلمه کلیدی هدفشان جایگاه قابل توجهی بدست آورده باشد.

آنچه قصد داشتیم بگوییم

ریپورتاژ آگهی جزو شیوه های تبلیغاتی هوشمندانه و نوین است. در این شیوه با انتشار متون خبری به صورت غیر مستقیم و نامحسوس به معرفی کسب و کار خود خواهید پرداخت. محل انتشار رپورتاژ اگهی علاوه بر سایت های اینترنتی می تواند شبکه های اجتماعی زیر نیز باشد: تلگرام، اینستاگرام، یوتیوب، لینکدین و…

در مجموع آنچه در وهله اول اهمیت فراوانی دارد انتخاب سایتی مناسب برای درج رپورتاژ آگهی خبری است؛ البته که می توانید این آگهی را در سایت خود نیز منتشر نمایید اما برای اثر گذاری بیشتر بهتر است به سراغ سایت های خاصی بروید؛ یعنی سایت هایی که از نظر محتوا و موضوع مرتبط با کسب و کار شما هستند.

در همین راستا لازم است به نحوه نوشتن رپورتاژ نیز توجه زیادی شود. از جمله ویژگی های رپورتاژ آگهی استاندارد و مناسب می توان به موارد زیر اشاره کرد: تبلیغاتی نبودن، توجه به اصول سئو، نداشتن غلط های املایی، استفاده از تصاویر جالب و مهیج، بکارگیری چند  لینک nofollow و…

بنابر آنچه گفته شد تهیه محتوای رپورتاژ را باید به متخصصین این زمینه واگذار نمایید. به همین منظور پیشنهاد می دهیم ابتدا نگاهی به نمونه رپورتاژ آگهی موجود در وب سایت سئوکار برتر بیندازید. در همین حین قیمت رپورتاژ خبری و قیمت رپورتاژ آگهی را استعلام نمایید. سپس با خاطری آسوده می توانید برای خرید رپورتاژ آگهی اقدام نمایید.

 

 

 

محتوای جدول

سلام

به سئو کار برتر خوش آمدید