تماس : 09126108515

سئو چیست

سئو چیست و در سال 2021 چگونه باعث ارتقاء کسب و کار شما می شود؟

سئو :

اگر می خواهید بدانید سئو چیست و چگونه عمل می کند؟

اگر می خواهید بدانید که بازاریابی سئو چیست و می خواهید آن را در کسب و کار خود اعمال کنید؟

ما در این مطلب برای شما یک آموزش به زبان ساده در خصوص، معنای سئو و بهینه سازی برای موتورهای جستجو و بازاریابی سئو آورده ایم. پس با ما همراه باشید:

با مطالعه این مقاله شما قادر خواهید بود استراتژی سئو سایت خود را ارائه دهید و از نتایج بلند مدت آن بهره ببرید.

برای کسب و کارهایی که به تازگی وب سایت خود را راه اندازی کرده اند و یا قصد طراحی مجدد آن را دارند، سئو در نگاه اول کمی ترسناک به نظر می رسد.

اما لزوماً اینطور نیست.

شما می توانید با آشنایی مختصر با سئو، فرآیندی مؤثر را برای کسب و کار خود طراحی نمایید تا از موفقیت طولانی مدت آن بهره مند شوید.

حتی اگر در شرکت خود فرد سئو کار مجرب نداشته باشید، می توانید با یادگیری اصول اولیه همچنان تغییرات مثبتی را در وب سایت خود ایجاد کنید که باعث بهبود برای موتورهای جستجو شود. مضاف بر اینکه همکاران سئو کار حرفه ای ما در سئو کار برتر، آماده ارائه مشاوره در خصوص خدمات سئو به شما هستند.

seo

seo

سئو چیست؟

SEO  مخفف عبارت search engine optimization می باشد و به معنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو است.

سئو در واقع شامل مراحلی از بهینه سازی وب سایت شما می شود که می تواند ترافیک ارگانیک را به سایت شما بیاورد. ترافیک ارگانیک یعنی اینکه بدون پرداخت مبلغی، توسط موتورهای جستجو در صفحه اول جستجو قرار بگیرید و مخاطبان شما را در رتبه بالاتری از رقبایتان ببینند و وارد سایت شما شوند.

به بیان دیگر می توان اینطور گفت که سئو شامل تغییراتی می شود، که در طراحی صفحات وب سایت و در محتوای سایت به گونه ای اعمال می شود که باعث می شود سایت شما برای موتورهای جستجو جذابیت بیشتری داشته باشد و بیشتر و بهتر دیده شود.

تمام آنچه شما به عنوان سئو انجام می دهید به این امید است که موتورهای جستجو شما را به عنوان نتایج برتر در صفحات جستجو قرار دهند.

اساس بازاریابی سئو چیست؟

گوگل و سایر موتورهای جستجو می خواهند بهترین خدمات را برای استفاده کنندگان خود فراهم آورند و به همین خاطر است که در نتایج صفحات جستجو مطالبی را در رتبه بالاتر قرار می دهند که هم کیفیت بالاتری دارند و هم با آنچه جستجوگر جستجو می کند کاملاً مرتبط باشد.

برای این منظور ربات های موتورهای جستجو در صفحات مختلف سایت ها می خزند و آن ها را پیمایش می کنند تا بتوانند درک کنند که هر صفحه در مورد چیست. این کار باعث می شود که نتایج مرتبط تری را به افرادی که در جستجوی کلمه کلیدی خاص یا مفاهیم و موضوعات خاصی هستند، نشان دهند.

همچنین موتورهای جستجو مطالب وب سایت ها را از لحاظ خوانایی و راحتی دسترسی بررسی می کنند و به سایت هایی که از این جهات کاربر پسند باشند در نتایج SERP رتبه بالاتری می دهند.

پس سازمان ها برای کسب رتبه بالاتر در نتایج جستجو در کلمات و عبارات کلیدی خاص، از سئو استفاده می کنند. با سئو و گسترش قابلیت مشاهده شدن خود توسط موتورهای جستجو، می توانید مشتریان بالقوه بیشتری را جذب کنید.

فاکتورهای مؤثر در سئو

فاکتورهای مؤثر در سئو

فاکتورهای مؤثر در سئو

آیا بهینه سازی برای موتورهای جستجو واقعاً  کار می کند؟

پاسخ بله است. بازاریابی سئو به شرط اینکه به طور صحیح اجرا شود به شما کمک می کند که نتایج عالی کسب کنید.

حالا ببینیم که این فاکتورهای مؤثر چه هستند؟

گوگل به عنوان سردمدار موتورهای جستجو، هیچوقت به طور دقیق الگوریتمی را که برای رتبه بندی سایت ها استفاده می کند، ارائه نمی دهد.

با این حال تجربه به ما، درک خوبی از آنچه برای کسب نتایج برتر در صفحه نتایج جستجو( SERP )، لازم است، داده است. با ما در این تجربه همراه باشید:

نقش بازاریابی محتوا در سئو:

محتوا از یک طرف در جذب موتورهای جستجو مؤثر است و از طرف دیگر در برقراری ارتباط با کاربری که به سایت شما سر می زند.

محتوای شما می تواند نوشتاری و یا بصری (عکس، اینفوگرافیک، ویدئو و …) باشد. می تواند برای صفحات سایت تهیه شده باشد یا برای شبکه های اجتماعی. کتاب الکترونیکی یا ویدئوی آموزشی باشد.

در سال های اخیر با توجه به اینکه کاربران فرصت چندانی برای گذراندن در سایت ندارند استفاده از محتواهای بصری تأثیرگذارتر و جذاب تر شده است. همچنین محتوای متنی که از روایی و خوانایی برخوردار است و مطالب مفید و مرتبط را در اختیار خوانندگان قرار می دهد، باعث می شود کاربر مدت زمان بیشتری را در سایت شما بگذراند و به شما اطمینان کند به گونه ای که به سایر مطالب شما هم گذری داشته باشد.

این یعنی گام اول را برای ترغیب مشتری به خرید یا استفاده از خدمات خود برداشته اید.

پس برای اینکه محتوای بهینه برای موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان از سایت خود تهیه کنید باید مطالب متنوعی را تهیه کنید که هم خوب نوشته شده باشند و هم در مورد موضوعات مورد علاقه مخاطبانتان باشد.

پس از آن باید به سئوی کلمات کلیدی و عبارات کلیدی بپردازید. کلمات و عبارات کلیدی همان کلمات و یا عباراتی هستند که کاربران هنگامی که به دنبال پاسخ سؤالی می گردند و یا در جستجوی پیدا کردن محصول و یا خدمات خاصT در جستجوهای خود تایپ می کنند. پس محتواهایی را باید ایجاد کنید که در مورد کلمات کلیدی باشد که در کسب و کار شما مخاطبان به دنبال آن می گردند. در اینصورت با جستجوی بیشتر آن کلمات کلیدی، شما هم شانس دیده شدن بیشتری پیدا می کنید.

فاکتور دیگر تأثیر گذار در مقوله تولید محتوا بروز رسانی است. یعنی اینکه شما هرچند وقت یکبار محتوای جدیدی را به سایت خود اضافه کنید یا اینکه محتواهای قدیمی را بازنگری نمایید. این بازنگری می تواند شامل اضافه کردن اطلاعات جدید و یا آمار به روز شده باشد.

ناگفته نماند که تولید محتوا به زمان و همچنین منابع نیاز دارد ولی ارزشی که ایجاد می کند غیر قابل انکار است.

بهینه سازی سئوی داخلی

بهینه سازی سئوی داخلی

بهینه سازی سئوی داخلی:

فاکتورهای سئوی داخلی آن اعمالی هستند که در وب سایت شما انجام می شود.

این اعمال در واقع همان فعالیت هایی هستند که شما کنترل کاملی روی آن ها می توانید داشته باشید، و شما می توانید بارها و بارها برای ارتقاء آن فاکتورها تلاش کنید. این فاکتورها علاوه بر بازیابی محتوا که جداگانه به آن پرداخته ایم، شامل موارد زیر می شود که به شما در کسب رتبه بالاتر در نتایج جستجوی گوگل، کمک می کند.

 •  برچسب عنوان

عنوان در هر صفحه ای به موتورهای جستجو می گوید که مطالب آن صفحه در چه موردی است؟

این عنوان باید 70 کاراکتر و یا کمتر باشد. و باید شامل کلمه کلیدی شما که محتوایتان بر آن متمرکز است و نام برند شما باشد.

 • توضیحات متا

توضیحات متا به موتورهای جستجو یک کم بیشتر در مورد اینکه هر صفحه از سایت شما در مورد چیست، اطلاعات می دهد. همچنین به خوانندگان این امکان را می دهد که بهتر متوجه شوند که آن صفحه درباره چیست. و آیا با آنچه مد نظرشان است مرتبط است یا خیر؟

این توضیحات باید شامل کلمات و عبارات کلیدی و همچنین جزئیات کافی در خصوص آنچه محتوا درباره آن است، باشد.

 • زیر عنوان ها

تنها کاربرد زیر عنوان ها برای ساده تر شدن متن برای خوانندگان نمی باشد. بلکه با افزایش خوانایی محتوا، SEO سایت شما هم ارتقاء پیدا می کند.

شما می توانید از زیر عنوان های H3 , H2 و H4 برای اینکه بهتر به موتورهای جستجو بفهمانید که درباره چه چیزی صحبت می کنید، استفاده نمایید.

توجه داشته باشید هر آنچه تحت یک زیر عنوان می نویسید باید همخوانی کامل با آن زیر عنوان داشته باشد، و لزومی ندارد که حتماً شامل عنوان اصلی و کلمه کلیدی باشد. این بدان معنی است که هر یک از زیر عنوان ها یک  جزیره محتوایی را تشکیل می دهند که با عنوان اصلی ارتباط معنایی دارند. مثلاً زیر عنوان ” توضیحات متا” در این نوشته با بهینه سازی سئو داخلی ارتباط مفهومی دارد اگرچه متن این زیر عنوان شامل کلمه “سئو داخلی”  نمی باشد.

 • لینک های داخلی

ساخت لینک های داخلی یا لینک های پیوندی به محتواهای دیگر در سایت، به موتورهای جستجو کمک می کند که بهتر سایت شما را بشناسند. به عنوان مثال ما در این نوشته که در خصوص سئو می باشد، با لینک دهی به صفحه خدمات سئو در سایت سئو کار برتر، هم شما را با خدمات سئو خودمان بیشتر آشنا می کنیم و هم به موتورهای جستجو می گوییم که مطلب ما کاملاً مرتبط با سئو است.

 • عنوان تصویر و برچسب alt

وقتی از تصویر در صفحات سایت خود و یا مقالات وبلاگ استفاده می کنید این تصویر باید دارای عنوان باشد. همچنین داشتن برچسب alt بخصوص اگر تصویر به گونه ای باشد که بتواند حاوی کلمه کلیدی و یا عبارات کلیدی باشد، به سئوی سایت شما کمک می کند. این کار باعث می شود که موتورهای جستجو عکس ها را بهتر ایندکس کنند. چرا که وقتی کاربران با آن کلمه کلیدی عکسی را جستجو می کنند، برچسب alt در نمایان شدن آن عکس مؤثر است.

همچنین برای سئوی داخلی، توجه به نکات ساده ولی پر اهمیت زیر را فراموش نکنید:

 • وقتی استراتژی استفاده از کلمات کلیدی خاصی را پیاده سازی می کنید، مراقب باشید که زیاده روی نکنید. وقتی بیش از حد از کلمه کلیدی استفاده کنید گوگل صفحه شما را پنالتی می کند. همچنین مطمئن شوید که هر بخش از محتوای شما روی یک یا دو کلمه کلیدی متمرکز باشد. این کار اطمینان سازی می کند که محتوای شما تخصصی و مرتبط است.
 • استفاده همزمان از چندین کلمه کلیدی در یک محتوا ممکن است باعث تأثیر منفی بر سئو شود چرا که این کار سبب می شود محتوای شما از غنای کافی برخوردار نباشد و نتواند روی یک موضوع بخصوص تمرکز کند.
 • اگر چه محتوا در بهینه سازی نقش کلیدی را ایفا می کند ولی نباید از توجه به طراحی صفحات سایت خود غافل شوید. چرا که بخشی از فرآیند سئو به این که اصول سئو در تمام صفحات و بخش های وب سایت شما رعایت شده باشد، بر می گردد. پس به طراحی کاربر پسند وب سایت خود توجه ویژه ای داشته باشد تا موتورهای جستجو هم بتوانند به راحتی در لابلای صفحات و مطالب شما بخزند و جایگاه آن ها را ارتقاء دهند.

بهینه سازی سئوی خارجی

سئو خارجی هم به اندازه سئو داخلی در بهینه سازی سایت شما مؤثر است. اگرچه شما نمی توانید به طور مستقیم روی عوامل سئو خارجی سایت خود احاطه داشته باشید ولیکن راه هایی وجود دارد که بتوانید شانس خود را در بهبود سئو خارجی بالا ببرید. در این جا چند نمونه تأثیرگذار از این فاکتورها را که رتبه سایت شما را بالا می برد، برایتان آورده ایم:

 • اعتمادسازی با لینک های خارجی معتبر

روز به روز بر اهمیت اعتمادسازی در افزایش رتبه گوگل سایت افزوده می شود. برای گوگل مهم است که شما سایتی قانونی داشته باشید که کاربران بتوانند به آن اعتماد کنند.

یکی از بهترین راه های اعتماد سازی ساخت بک لینک های با کیفیت از سایت های معتبر است. اما مراقب سایت های اسپم با لینکهای خود باشید، چرا که باعث می شوند به راحتی و با سرعت از دید موتورهای جستجو پنهان بمانید.

در عوض بکوشید تا با سایت های معتبر و تأثیر گذار و همچنین طرفداران پرمخاطب ارتباط برقرار کنید تا لینک واقعی و معتبر برای سایت خود بدست آورید.

 • سیگنال های خارجی

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در سئو خارجی، سیگنال های اجتماعی مانند لایک و اشتراک گذاری است. وقت پای ارتقاء رتبه در میان باشد همه به دنبال سهم بردن از اینفلوئنسرها می باشند. پس بیایید:

محتوای باکیفیت و ارزشمند تولید کنید تا سهم شما از به اشتراک گذاری بیشتر شود. هر چه محتوای شما جالبتر و مخاطب پسند تر باشد احتمال اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی بیشتر است. به تبع آن وقتی مخاطبان به محتوای شما اعتماد می کنند موتورهای جستجو نیز به شما اعتماد می کنند.

بهینه سازی سئو تکنیکال

برخی از اقدامات تکنیکال برای سئوی سایت شما :

 •  ایجاد نقشه سایت و ارسال آن برای موتورهای جستجو، به آن ها در خزیدن و جستجو در سایت شما کمک می کند. همچنین آن ها را قادر به درک بهتر محتواهای موجود در سایت شما می کند.
 • نکته دیگر در خصوص طراحی وب سایت شما این است که حتما واکنش گرا باشد. یعنی در موبایل و تبلت شالوده آن به هم نریزد و متناسب با هر دستگاهی صفحات را نشان دهد. شما به عنوان یک کاربر بهتر می دانید که امروزه استفاده از موبایل برای جستجو در اینترنت مرسوم تر است.
 • کد نویسی استاندارد، نشانه گذاری استاندارد و افزایش سرعت بالا آمدن سایت و لود مطالب از دیگر مواردی است که نقش تکنیکی در سئو سایت شما دارد.

سئو کلاه سفید در تقابل با سئو کلاه سیاه

تا این جا درباره این که سئو چیست و چه کارهایی می توانیم برای بهینه سازی سایت خود برای موتورهای جستجو انجام دهیم، صحبت کردیم. وقتی پای سئو به میان می آید، سازمان ها دو روش متفاوت را برای بهینه سازی سایت خود انتخاب می کنند. سئو کلاه سفید یا سئو کلاه سیاه

برخی از شرکت ها در صدد این هستند که از سئو استفاده کنند تا بتوانند سریعتر رتبه بالاتری بدست آورند و با بهتر دیده شدن در کوتاه مدت درآمدزایی قابل توجهی داشته باشند.

سئو کلاه سیاه فقط بر تاکتیک هایی که برای بهینه سازی برای موتورهای جستجو می باشد، تمرکز دارد. این یعنی اینکه سازمان ها به کاربرانی که می خواهند محتوایشان را بخوانند و از صفحات سایتشان استفاده کنند، توجه نکنند.

این قبیل شرکت ها برای بهبود سریع رتبه خود، قوانین را دور می زنند و یا آن ها را زیر پا می گذارند. در نهایت این رویکرد باعث تولید صفحاتی می شود که خواندن آن ها برای کاربران دشوار است و بی معنی به نظر می رسد.

این شرکت ها اگرچه سریعتر به رتبه بالا می رسند اما به سرعت، توسط موتورهای جستجو، دستشان رو می شود و جریمه می شوند. پس استفاده از black hat، یعنی اینکه فاتحه سایت خود را بخوانید.

در مقابل آن سئو کلاه سفید روشی پایدار برای ارتقاء وب سایت شما برای داشتن کسب و کاری پایدار و همواره در اوج، می باشد. در این رویکرد به جای اینکه بر موتورهای جستجو تمرکز شود، بر کاربران و نیاز آن ها و بهبود تجربه کاربری آن ها در گشتن بین مطالب وب سایت شما تمرکز می شود در عین حال به قوانین موتورهای جستجو در بهینه سازی نیز توجه می شود.

فراموش نکنید که زمان می برد تا سئو اصولی، معجزه خود را نشان دهد و نمی توان یک شبه به نتایج سودمند آن رسید. در واقع ماه ها طول می کشد که شما از نتیجه سخت کوشی خود برای بهینه کردن سایتتان، لذت ببرید. ولیکن این سئو برای سالها ترافیک ارگانیک را به سایت شما روانه می کند.

اگر تا به حال برای سئوی اصولی سایت خود اقدام نکرده اید، تیم حرفه ای ما در سئو کار برتر، آماده ارائه خدمات باکیفیت سئو به شما هستند تا رتبه سایت شما را برای موتورهای جستجو بهبود دهند و ترافیک طبیعی را به سمت سایت شما سرازیر کنند.

همین امروز با ما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

حتما وبلاگ مولتی رایان را مشاهده کنید .
 1. آیا می توان بدون سئو یک وبسایت موفق داشت؟

خیر بدون سئو به هیچ عنوان نمی توان موفقیت کسب و کار اینترنتی را تضمین کرد.

 1. آیا می توان از سئو کلاه سیاه برای بهینه سازی سایت استفاده کرد؟

سئو کلاه سیاه اصلا برای بهینه سایت توصیه نمی شود، چرا که منجر به پنالتی شدن سایت توسط ربات های گوگل می شود.

امتیاز شما

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

41 thoughts on “سئو چیست و در سال 2021 چگونه باعث ارتقاء کسب و کار شما می شود؟

 1. سپیده محمدی گفت:

  محتوای بسیار عالی بود. اگر امکان داره سوال بنده را در مورد سئو جواب دهید. من یک کسب و کار در رابطه با فروشگاه اینترنتی پوشاک راه اندازی کرده ام. میشه راهنمایی کنید سئو فروشگاه با سئو شرکتی چه فرقی دارد و من از کجا میتونم شروع کنم؟

  1. multirayan گفت:

   درود بر کاربر عزیز سئو کار برتر. در سئو سایت فروشگاهی اول دسته بندی ها سئو سایت خور را شروع نمائید و بعد سراغ محصولات فروشگاه خود بروید. سئو برای همه سایت ها در کل به یک صورت میباشد ولی در یک سایت فروشگاهی به علت زیاد بودن صفحات باید یک برنامه ریزی دقیق برای دسته بندی ها داشته باشید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شرکت سئوکار برتر تماس بگیرید یا تیکت بزنید.

 2. sara گفت:

  بابت محتوی بسیار عالی شما سپاسگزارم.می خواستم در ارتباط با سئو از شما سوالی بپرسم لطف میکنید جواب بنده را به صورت واضح بیان کنید.اخیرا یک فروشگاه اینترنتی پوشاک افتتاح کرده ایم.آیا سئو برای یک سایت فروشگاهی متفاوت از یک سایت معمولی است؟چگونه باید این کار را انجام بدهم؟

  1. sodabeh گفت:

   باسلام خدمت شما
   شما برای اینکه بتوانید سئو سایت فروشگاهی داشته باشید می بایستی از دسته بندی های اصلی سایت خود این کار را شروع نمایید.بعد به سراغ فروشگاه خود بروید.اصول اولیه سئو برای همه سایت ها یکی است ولی در سایت فروشگاهی چون تعداد صفحات محصولات و دسته بندی ها فراوان است شما باید یک برنامه ریزی دقیق داشته باشید.برای داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه با شرکت سئوکار برتر در تماس باشید.

 3. mohammad گفت:

  باعرض سلام و ادب
  یک سوال تخصصی داشتم اگر لطف کنید راهنمایی بفرمائید ممنون میشم.قصد داشتم برای جداسازی مطالب سایت یک سری مطالب را زیر دامنه با ورد پرس قرار دهم متوجه این موضوع شدم که نظارت فقط روی دامنه اصلی صورت میگیرد و اگر زیر دامنه دچار مشکلی باشد بدون اینکه اطلاع دهد فیلتر میکند.اگر برای یک مدت مطالب زیر دامنه با دامنه ی اصلی مانند هم باشند تا کابران اطلاع پیدا کنند آیا زیر دامنه حذف خواهد شد؟آیا وجود مطالب مشابه در زیر دامنه و دامنه ی اصلی روی سئو تاثیر میگذارد؟

  1. sodabeh گفت:

   سلام خدمت شما
   اگر مطالب موجود در زیر دامنه و دامنه اصلی با هم یکی باشند شما حتما بابت این موضوع جریمه خواهید شد و سئو شما آسیب میبیند.اگر تمایل دارید به سئو سایت شما آسیبی وارد نشود شما در این صورت باید مطالب زیر دامنه خود را Noindex یا ریدایرکت کنید تا این مشکل برطرف شود.

 4. milad گفت:

  با سلام و عرض ادب
  در رابطه با سئو تعدادی سوال داشتم.آیا شبکه های اجتماعی در سئو هنوز تاثیر گذارند و کدام شبکه های اجتماعی بیشترین تاثیر را در سئو دارند؟اگر وب سایتی محتوای خود را به روز نکند از نظر سئو امتیاز منفی میگیرد؟ با تشکر از سایت خوبتون

  1. sodabeh گفت:

   سلام خدمت شما دوست عزیز
   در سئو شبکه های اجتماعی تاثیرات شگرفی دارند.هم اکنون وب سایت های لینکیدین،فیس بوک،توییتر از قدرتمندترین شبکه های اجتماعی به حساب می آیند.در خصوص سوال بعدی شما که مطرح کردید هر چه محتوای وب سایت شما به روزتر باشد موتورهای جستجو بیشتر آن سایت را تایید میکنند و میتوانند به بهترین صورت ممکن سئو سایت شما را راهنمایی کنند.

 5. ali گفت:

  با سلام.بابت مطالب مفید شما سپاسگزارم.از شما سوالی داشتم.سایت من از همان ابتدا یعنی حدودا 3 سال با قالب آماده نوشته شده است و در طی این مدت با این قالب ایندکس شده است و در ضمن سایت من ورد پرس است.هم اکنون که قالبهای جدیدتری وارد بازار شده است تمایل داشتم تغییر قالب دهم آیا این کار در سئو تاثیر دارد؟

  1. sodabeh گفت:

   با سلام خدمت شما
   تا زمانی که آدرس سایت شما و مطالب صفحات شما تغییر نکنند و برای سرعت و … مشکلی پیش نیاید در سئو هم مشکلی به وجود نمی آید.اگر هنگام تعویض قالب در سئو مشکلی به وجود آید به این علت است که شما مطالب بالا را رعایت نکرده اید.برای جلوگیری از بروز این قبیل مشکلات میتوان قالب جدید را در یک آدرس تستی لود کرد و وقتی از سئو اطمینان حاصل کردید آن را جایگزین نمایید.

 6. mina گفت:

  سلام از مطالب خوب شما در ارتباط با موضوع سئو چیست کمال تشکر را دارم.سوالی از حضورتون داشتم چه درصدی از سئو مربوط به سئو داخلی و چه درصدی مربوط به سئو خارجی است.آیا هنوز بک لینک های وب سایت در سئو دارای اهمیت هستند؟ با تشکر فراوان

  1. sodabeh گفت:

   سلام خدمت شما دوست عزیز
   نظرات مختلفی در ارتباط با سئو داخلی و سئو خارجی وجود دارد.در نظر سنجی هایی که انجام شده است میتوان به این نتیجه رسید که 40 درصد از سئو به موارد داخلی وب سایت مربوط است و 60 درصد آن به موارد خارج از وب سایت بر میگردد.لینک سازی در سئو هنوز از تاثیر بالایی برخوردار است که به پارامترهای متفاوتی وابسته است.

 7. mahdi گفت:

  ممنون از محتوای ارزشمند شما.بعد از این که سایت بالا آمد و سئو داخلی روی آن انجام شد چه مدت بعد میتوان بک لینک زد؟ آیا بک لینک زدن زیر مجموعه ی سئو کلاه سیاه به حساب می آید؟

 8. erfan گفت:

  با سلام و عرض ادب. از شرکت سئوکار بابت محتواهای مفید سپاسگزارم.
  لطف میکنید اگر به سوالات من در زمینه سئو پاسخ دهید.از نظر اهمیت و با توجه به کاهش ارزش لینک ها، شما سئو داخلی را ترجیح میدهید یاسئو خارجی را؟ میخواستم بدانم کار الگوریتم رنک برین دقیقا چیست؟برای پیاده سازی این الگوریتم در سایت خود باید چه کاری را انجام دهیم؟ با تشکر فراوان

  1. sodabeh گفت:

   سلام خدمت شما
   در ارتباط با سوالات شما اینکه هر کدام از سئو داخلی و سئو خارجی دارای اهمیت بالایی هستند ولی در ابتدا ضروری است که بهینه سازی داخلی و سپس بهینه سازی خارجی صورت پذیرد.ولی در کل حدود 30 تا 40 درصد از معیارهای بهینه سازی مربوط به بهینه سازی داخلی است.با توجه به نظر سنجی های انجام شده ارزش بک لینک ها در حال کاهش است.امروزه گوگل فاکتورهایی مانند uI و ux را در رابطه با رنکینگ بررسی میکند و بسیار هوشمندانه در این زمینه عمل میکند.

 9. hamed گفت:

  با سلام.آیا کم بودن گزینه های داخل فوتر و هدر سایت به نتایجی که از جست و جوی گوگل به دست می آید تاثیر میگذارد؟

  1. sodabeh گفت:

   با سلام و عرض ادب
   اگر تغییرات زیادی در کل صفحات سایت و در قسمت هدر و فوتر انجام شود ممکن است این موضوع در سئو سایت اثر گذار باشد.برای اینکه این تغییرات کمترین آسیب را به سئو وارد کند باید این تغییرات به مرورزمان ایجاد شود،تا در این صورت بتوان باز خورد آن را مشاهده کرد.

 10. hasti گفت:

  ظاهرا 11 ماه پیش گوگل الگوریتم های خود را تغییر داده است و این کار باعث به هم ریخته شدن سایت من شده است و همچنین برخی دیگر از سایت ها که خودم بررسی میکنم نیز دچار این به هم ریختگی شده اند.اگر مقدور است کمی در این رابطه توضیح دهید.

  1. sodabeh گفت:

   با سلام
   بله گوگل در پایان سال 98 تغییرات فراوانی را در الگوریتم های خود اعمال کرده است و باعث شده است که سئو برخی سایت ها بهتر شوند و برخی دیگر دچار این ریزش شوند.ولی چیزی که واضح است این است که گوگل همیشه بهترین نتیجه را به بازدیدکنندگان خود ارائه میدهد.شما برای داشتن اطلاعات کافی در خبرنامه سئوکار عضو شوید تا اطلاعات لازم را در رابطه با این تغییرات به دست آورید.

 11. mani گفت:

  از دیدگاه بنده به غیر از یکسری اصول اولیه، سئو همیشه در حال تغییر است پس بنابراین سئو به طور کامل یک فرآیند تجربی میتواند باشد در غیر این صورت حتما برای آن کتاب نوشته می شد.موتورهای جستجو گوگل دائما قوانین خود را تغییر میدهند تا بازدیدکنندگان بهترین نتیجه را دریافت کنند.فقط من این سوال را دارم که چرا برخی سایت ها علیرغم اینکه کاری انجام نمیدهند همیشه در بهترین جایگاه ها هستند.

 12. shahab گفت:

  سئو از طریق موتورهای جستجو به صورت رایگان و طبیعی بهترین نتایج را از ترافیک دریافت میکند.در زمینه ی سئو یکی از بهترین و قویترین موتورهای جستجو در جهان موتور جستجوی گوگل است.

  1. sodabeh گفت:

   راههای بهینه سازی یا سئو پیوسته در حال تغییرات هستند.برای کسب اطلاعات از آخرین روشهای بهینه سازی میتوانید در خبرنامه سئوکار عضوشوید و خبرها را دنبال کنید.

 13. zahra گفت:

  راههای بهینه سازی سریع چیست؟

 14. amir گفت:

  آیا بهینه سازی یا سئو سایت به علم فنی بسیاری نیاز دارد؟ اگر لطف کنید توضیح دهید ممنون میشم.

 15. nazanin گفت:

  لطف میکنید در مورد سئو کلاه خاکستری توضیح بیشتری دهید؟

 16. morteza گفت:

  آیا منبع بروزی برای مطالب شما وجود دارد؟

 17. sina گفت:

  من به واسطه ی شغلی که دارم به آموزش نیاز دارم آیا شما آموزش هم دارید؟

 18. fateme گفت:

  آیا روشهای سئو از یک زبان به زبان یگر فرق میکند؟

 19. shahin گفت:

  از جهت بهینه سازی یا سئو قدرتمندترین سایت در دنیا کدام سایت است؟

 20. neda گفت:

  راههای تماس با شما چیست؟

 21. samira گفت:

  لطف میکنید سئو خاکستری را توضیح دهید؟

 22. mehran گفت:

  آیا بهینه سازی موتورهای جستجو به طور مدام در حال تغییر هستند؟

 23. kamran گفت:

  آیا فقط گوگل دارای قوانین است؟

 24. narges گفت:

  با سئو کارهای زیادی میشود انجام داد.سئو یکی از روشهای دیجیتال مارکتینگ است و دیجیتال مارکتینگ هم در زیر مجموعه افزایش فروش قرار دارد.هم اکنون یکی از کارآمدترین روشهای فروش در کل دنیا سئو سایت است.

 25. parisa گفت:

  اگر سرعت سایت را مرتبا بررسی کنیم میتواند در سئو نتیجه ی خوبی داشته باشد.به عقیده ی بنده یکی از 200 معیار سئو سرعت سایت است.زیرا مکررا دیده شده است که سایت هایی هستند که سرعت خوبی ندارند ولی در جستجو جزوه لینک های اول هستند و برعکس آن نیز درست است ولی در گوگل وبمستر این موضوع بسیار مورد تاکید قرار گرفته است.

 26. nima گفت:

  آیا نیاز به زبان خاصی برای برنامه نویسی سئو وجود دارد؟

 27. farhad گفت:

  تلاش من بر این است که از ابزارهای موز برای بهینه سازی کمک بگیرم.یکی از قویترین ابزارهای سئو سایت ابزار موز است.به عقیده من عیبی که این محصول دارد قیمت بالای آن است.ولی به خاطر کیفیت بالایی که این محصول دارد پیشنهاد میکنم که آن را تهیه نمایید یا اینکه به صورت اشتراکی مورد استفاده قرار دهید.

 28. mahtab گفت:

  گوگل برای اینکه از مشکلات احتمالی جلوگیری کند دائما قوانین خود را تغییر میدهد.این تغییرات باعث میشود که گوگل بهترین نتیجه را به کاربران خود دهد.اگر برایتان امکان دارد در مورد سئو کلاه خاکستری نیز توضیح دهید.ممنون از شما

 29. arash گفت:

  اگر در سایتی تولید محتوای خوب وجود داشته باشد میتوان گفت نصف مسیر را طی کرده ایم.در سئو کلاه سفید باید حتما از قوانین گوگل پیروی کرد.در غیر این صورت وب سایت جریمه خواهد شد و همه ی تلاش ها بی نتیجه خواهد ماند.

 30. hosein گفت:

  یکی از مهمترین موارد در وب سایت تغییرات ظاهری سایت است.حقیقتا سئو هدایت ترافیک به سمت وب سایت را بر عهده دارد که سئوکارها دارای این هنر میباشند.

 31. reza گفت:

  از سئو باید دائما به طور کامل پشتیبانی صورت پذیرد و این پشتیبانی ادامه یابد. تولید محتوای عالی یکی از اصلی ترین موارد در سئو است.با تشکر فراوان از مقاله شما در ارتباط با بهینه سازی سایت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتوای جدول

Shopping cart
09126108515