تماس : 09126108515

سئو صفحه اصلی

سئو صفحه اصلی را با این 6 ترفند انجام دهید

هدف صفحه اصلی در یک وب سایت چیست؟

 • شکل دهی نوار بالای سایت، لوگو و دکمه های پیمایش در سایت
 • بیان شعار برند و آشنایی مختصر با شرکت
 • راهنمایی در خصوص خدمات شرکت
 • ارائه فیلم و تصویر در رابطه با فعالیت شرکت
 • ارائه نقاط قوت و وجه تمایز شرکت
 • ارائه نمونه کارها و …

اهمیت سئو صفحه اصلی

از آنجایی که صفحه اصلی شما نمایانگر قدرت شرکت و بیانگر هویت شماست، اینکه برای بهینه سازی صفحه اصلی برای موتورهای جستجو وقت بگذارید بسیار منطقی و مقرون به صرفه است.

در صفحه اصلی شما می توانید به گونه ای عمل کنید که کاربر را جذب نمایید، اعتمادسازی کنید و او را به رفتن به صفحات دیگر سایت خود ترغیب کنید. پس اگر می خواهید در خصوص سئو صفحه اصلی نکاتی را بیاموزید با ما همراه شوید.

اگر حتی مضمون سئوی صفحه اصلی مخالفان خود را داشته باشد آنچه مسلم است، این است که حتی اگر چیزی به عنوان بهینه سازی صفحه اصلی وجود نداشته باشد، صفحه اصلی شما به دلیل اینکه حاوی تمام آنچه است که در یک نگاه می تواند تصویری از برند شما و نوع فعالیت و خدمات شما را برای کاربر مجسم سازد، حکم ویترین برای کسب و کارتان را دارد.

اگر صفحه اصلی می تواند نرخ تبدیل کاربران را تغییر دهد و برند شما را در ذهن ماندگار کند، پس چرا برای بهینه سازی آن اقدام نکنید؟

هنگامی که نام شرکت شما خاص باشد کاربران که مستقیماً دنبال شما می گردند با تایپ نام برند شما، به صفحه اصلی سایت برخورد می کنند مثلا با تایپ “چی توز” اولین نتیجه در صفحه جستجو کاربر را به سمت صفحه اصلی شرکت سوق می دهد.

اما اگر نام برند شما چیزی باشد که مردم در جستجوهای مختلف سرچ می کنند مانند تبلت، شما برای اینکه بتوانید با جستجوی نام شرکت در اولین نتیجه ظاهر شوید، باید کار بیشتری انجام دهید.

صفحه اصلی چه می کند که سئو صفحه اصلی را مهم کرده است؟

در این جا برخی از کارهایی که صفحه اصلی انجام می دهد را برایتان آورده ایم:

 • شما در صفحه اصلی به ربات های گوگل و به کاربران توضیح می دهید که چه محصولاتی را تولید و عرضه می کنید و یا چه خدماتی را ارائه می نمایید. این کار را با محتوایی که در صفحه اصلی می نویسید انجام می دهید.
 • در اینجا باید همه جزئیات را از جمله شعار برند خود و کلمات کلیدی اصلی که برای توصیف نوع کسب و کارتان می باشد را به شکلی ساده اما جذاب و چشمگیر برای کاربران بازگو نمایید.
 • صفحه اصلی به کاربران و ربات های موتورهای جستجو از جمله گوگل این امکان را می دهد تا به وسیله کلیدهایی در هر قسمت تعبیه شده اند بتوانند در صفحات دیگر مربوط به آن موضوع پیمایش کنند. این کار با ایجاد تجربه کاربری بهتر باعث ارتقاء و کسب نتایج برتر از نظر سئو می شود.
 • در صفحه اصلی شما در صدد هستید که در مورد برتری محصول یا خدمات خود به بازدیدکنندگان وب سایت خود اطمینان بدهید. پس باید هرگونه ابهام و علامت سؤال را در ذهن آنها برطرف کنید.

این کار را با یک محتوای مختصر اما مفید، استفاده از اینفوگرافیک و سایر محتواهای بصری مانند  ویدئو می توانید انجام دهید. همچنین آوردن سؤالات متداول در این صفحه، به کاربران در گرفتن پاسخ خود در خصوص محصول و خدمات شرکتتان کمک می کنید.

با آنچه در بالا گفتیم به این نتیجه می رسیم که در صفحه اصلی سایت، شما می توانید یک تصویر از کسب و کارتان را ایجاد کنید و با پیوندهایی که به صفحات دیگر می دهید کاربر را به شناخت بیشتر خود تشویق کنید. این جاست که کاربران را به مشتریان خود تبدیل می کنید. پس سئو صفحه اصلی را جدی بگیرید.

اهمیت هدر، لوگو و دکمه های پیمایش در سئو صفحه اصلی

لوگو یا همان آرم شرکت شما هویت برند شما را نشان می دهد. هر آنچه که می خواهید در یک نگاه به مشتری القاء کنید در لوگو شما نمایان می شود. با طراحی یک آرم متناسب با سبک کسب و کارتان که در آن از رنگ های جذاب و استفاده شده باشد و در ضمن تداعی کننده برند شما باشد و با خلاقیت منحصر به فرد خود باعث ماندگاری در ذهن بیننده شود، اولین روایت از شرکت خود برای کاربران را جذاب می کنید.

هدر بالای صفحه اصلی باید به گونه ای طراحی شود که با دکمه های پیمایشی و یا از طریق منوهای کشویی دسترسی سریع و آسان کاربر به بخش های مختلف سایت از جمله تماس با ما، درباره ما، وبلاگ و شبکه های اجتماعی را ممکن سازد.

طراحی درست منوهای هدر برای ربات های گوگل هم بسیار مهم است چرا که با دسته بندی درست و استفاده از منوهای کشویی برای زیرمجموعه های آن ها به ربات ها نشان می دهید که موضوع سایت شما درباره چیست. همچنین وقتی برای کاربران ناوبری آسانی را ایجاد می کنید این کاربر پسند بودن در نظر موتورهای جستجو بر سئو صفحه اصلی شما تأثیر گذار است.

اهمیت شعار ها و خلاصه خدمات در سئو صفحه اصلی

صفحه اصلی وبسایت شرکت شما باید همه آن خدماتی را که شما ارائه می کنید را در بر داشته باشد. آوردن توضیحی کوتاه در خصوص هر یک ار این خدمات بسیار ضروری است.

حتی جملاتی که به عنوان شعار در عنوان خدمات خود می نویسید می تواند به گونه ای زیبا و مختصر هر آنچه شما انجام می دهید را بیان کند. به عنوان مثال در صفحه اصلی سئو کار برتر بعد از نام برند ما با جمله ” اندیشه ای نو در طراحی سایت و سئو ” مواجه می شوید که بیانگر نوع خدمات اصلی ما یعنی طراحی سایت و سئو می باشد. همچنین “اندیشه ای نو ” خلاقیت در کار سئو کار برتر را به رخ می کشد. ((  مشاهده خدمات سئو ما ))

از کلمات کلیدی در سئو صفحه اصلی استفاده کنید

بهترین راه برای این که به ربات های موتورهای جستجو بگویید که در صفحه اصلی شما چه خبر است، استفاده از کلمات کلیدی است. پس از کلمات کلیدی در سئو صفحه اصلی هم استفاده کنید.

البته این به این معنی نیست که صد در صد نتیجه بگیرید. قرار نیست آن ها برای ارتقاء رتبه شما معجزه کنند. اما وقتی فرصت دارید در معرفی خود از کلمات کلیدی هم کمک بگیرید، چرا این کار را نکنید؟

در این جا نکاتی را برای استفاده از کلمات کلیدی در صفحه اصلی برایتان می آوریم:

 • به دلیل این که محتوای صفحه اصلی شما باید از نوع تگ لاین باشد، یعنی چکیده ای از هویت برند شما و وجه تمایز شما از رقبایتان را بیان می کند. پس باید از تعداد کمی از کلمات کلیدی برای سئو صفحه اصلی خود استفاده کنید.

پس کلمات کلیدی کاملاً مرتبط با کسب و کارتان را استفاده کنید. در این بین از بررسی رقبایتان غافل نشوید و از ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی استغاده کنید. کلمات مترادف و طولانی تر را هم می توانید در قسمت سؤالات متداول صفحه اصلی خود بکار ببرید.

 • حتماً از کلمات کلیدی کاملاً مرتبط استفاده کنید.
 • حتماً کلمات کلیدی را در قسمتهای مختلف صفحه اصلی استفاده کنید. یعنی باید توزیع کلمات کلیدی کاملاً ارگانیک باشد تا بر سئو صفحه اصلی شما اثر سوء نداشته باشد.

آیا عنوان ها در سئو صفحه اصلی قوی عمل می کنند؟

هنوز بر سر اینکه چیزی به عنوان سئو صفحه اصلی وجود دارد یا خیر بحث است.آنچه که مهم است این است که ما روی حقایقی که تجربه آن را ثابت کرده است متمرکز شویم.

علاوه بر کلمات کلیدی و محتوا و استفاده از لوگو و هر آنچه تاکنون گفتیم یک پیشنهاد خاص برای بهینه سازی و سئو صفحه اصلی برایتان داریم؛ آن استفاده درست از عنوان ها در صفحه اصلی است.

می دانید که ربات های موتورهای جستجو در هنگام خزیدن در وبسایت شما به عناوین به خصوص H1 توجه می کنند. شما مجاز به استفاده از یک H1 در صفحه هستید ولی عناوین دیگر با تیتر H2, H3 و … را می توانید به دلخواه داشته باشید. اما باید سلسله مراتب را در استفاده از آن ها رعایت کنید و ترتیب منطقی برای زیر عنوان ها داشته باشید.

عنوان H1 که در بالای صفحه اصلی خود استفاده می کنید می تواند شعار شما یا خدمت اصلی برند شما باشد. پس هویت خود را با H1 مشخص کنید. سپس زیر عنوان های H2, H3 و … را به صورت سلسله مراتبی و با ارتباط منطقی با یکدیگر استفاده کنید.

در اینصورت هم کاربران به سرعت می توانند هدف اصلی سایت شما را درک کنند و هم اینکه بهینه سازی تجربه کاربری بر بهینه سازی و سئو صفحه اصلی شما تأثیر گذار است.

آیا محتوای بصری در سئو صفحه اصلی تأثیر دارد؟

با توجه به اینکه سلیقه کاربران بیشتر به سمت محتواهایی مانند تصویر و ویدئو سوق پیدا کرده است، بیشتر شرکت ها ترجیح می دهتد به جای استفاده از محتوای متنی که بعضاً طولانی و حوصله سر بر می شود در نشان دادم یک فرآیند از اینفوگرافیک استفاده کتند و یا اینکه با یک ویدئو درباره رسالت برند خود، کسب و کارشان را در چند دقیقه به کاربران معرفی نمایند.

در استفاده از محتوای بصری برای سئو سایت به موارد زیر دقت کنید:

 • اینکه تصاویر صد در صد یونیک و منحصر به فرد باشند بسیار ارزشمند است.
 • از کلمات کلیدی و شعار خود در محتواهای تصویری و ویدئویی استفاده کنید.
 • تأثیر تصاویر وقتی دوچندان می شود که با یک متن مختصر در زیر آن ها تکمیل شوند.
 • وقتی با تصویر و نمودار خدمات خود ر معرفی می کنید و سپس توضیحات کوتاه متنی را به آن اضافه می کنید، هم به درک بهتر کسب و کارتان توسط کاربر کمک کرده اید و هم ماندگاری خود را در ذهن او بیشتر کرده اید.

آیا نمونه کارها و نظرات مشتریان در سئو صفحه اصلی مؤثر است؟

نمونه کارهایی که ارائه می دهید برای دیده شدن بهتر شماست. همچنین وقتی مشتریانی که به شما اعتماد کرده اند را معرفی می کنید باعث می شود در بین مشتریان جدید اعتمادسازی کنید.

اما نظرات مشتریان چگونه بر سئو صفحه اصلی شما تأثیر می گذارد؟

 • با نظرات مشتریان بر محتوای ما افزوده می شود و محتوای بیشتر یعنی امتیاز بالاتر
 • مشتریان در نوشتن نظرات خود از زبان مخاطبانتان استفاده می کنند پس برای مخاطبان جدید مواردی را بیان می کنند که به معرفی شما کمک می کند و همچنین کاربر را در صفحه نگه می دارد
 • مشتریان در حین نوشتن نظرات خود در رابطه با محصول و یا خدمات شما از کلمه کلیدی و مفاهیم کلیدی مرتبط استفاده می کنند که به سئو کمک می کند.

کلام آخر:

اگر چه هنوز بر سر مفهوم سئو صفحه اصلی اتفاق نظر وجود ندارد اما می توان گفت رعایت اصولی که در بالا گفته شد همگی به کاربر کمک می کند تا سایت شما را بهتر بشناسد، با کسب و کار شما راحت تر آشنا شود و تعامل بهتری با آنچه شما در سایتتان دارید برقرار کند. این کاربر پسند بود یعنی شما به هدف سئو صفحه اصلی و سایت خود رسیده اید و موتورهای جستجو هم شما را خواهند پسندید.

حتما مقالات سایت مولتی رایان را مشاهده کنید .
 1. آیا سئو صفحات اصلی مثل درباره ی ما و تماس با ما ضروری است؟

خیر سئو صفحاتی مثل درباره ی ما و تماس با ما ضروری نیست اما توصیه می شود که صفحه ی اصلی سایت خود را نا حدودی سئو کنید.

 1. مهم ترین صفحات هر سایت کدامند؟

درباره ی ما، تماس با ما، صفحه ی اصلی یا خانه و وبلاگ از جمله صفحاتی هستند که هر سایتی باید آن ها را داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محتوای جدول